Gmina Subkowy

Unihokej – brązowy medal mistrzostw polski szkół gimnazjalnych naszych uczniów

17 maja 2017

W dniach 12-14maja 2017r. w Elblągu odbył się XXIV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”. W skład festiwalu wchodzą: Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (szkoły podstawowe), Ogólnopolska Gimnazjada (gimnazja) oraz Ogólnopolska Licealiada (szkoły ponadgimnazjalne). Jest to największy turniej w Polsce przeznaczony dla szkół, w którym łącznie wystąpiły 83 zespoły. W kategorii gimnazjum wśród 16 zespołów znalazła się drużyna chłopców z gimnazjum w Subkowach.

 

W wyniku losowania nasi uczniowie trafili do grupy C, gdzie za rywali mieliśmy zespoły: Gimnazjum w Józefinie (woj. mazowieckie), Gimnazjum nr 1 Sanok (woj. podkarpackie) oraz Gimnazjum Łambinowice (woj.opolskie). W pierwszym meczu po bramce Marcela Czerwińskiego wygrywamy z przedstawicielem woj. mazowieckiego 1:0. Drugi mecz to potyczka z mistrzem województwa podkarpackiego – Gim 1 Sanok, w którym padł bezbramkowy remis. Ostatni nasz mecz grupowy także zakończył się podziałem punktów (1:1, bramka: Marcel) z mistrzem województwa opolskiego – Gim Łambinowice. Wyniki te pozwoliły nam na zajęcie II miejsca w grupie i awans do najlepszej ósemki turnieju. W tej fazie rozgrywek dwie drużyny z naszej grupy połączyły się z dwoma najlepszymi zespołami z grupy D tworząc grupę F. (z zaliczeniem meczu grupowego między zespołami, które awansowały do dalszej fazy rozgrywek). Kolejnym naszym przeciwnikiem był dobrze nam znany zespół z Gimnazjum w Gardei (woj. pomorskie). Po zaciętym pojedynku wygrywamy 2:0 po bramkach Marcela i Łukasza Tomczyka. W ostatnim meczu grupy F wygrywamy z SMS Gim. Marcina Gortata w Łodzi 4:2 (3 bramki zdobył Damian Paszek, jedną Łukasz). Tym samym zajęliśmy I miejsce w grupie i uzyskaliśmy awans do najlepszej czwórki Ogólnopolskiej Gimnazjady. W półfinale czekał na nas zespół z Gim 3 w Sanoku, ubiegłoroczny zwycęzca Festiwalu Unihokeja. Niestety w tym meczu ponieśliśmy jedyną porażkę (0:3) w turnieju i musieliśmy się pocieszyć walką o III miejsce. W walce o brązowe medale naszym przeciwnikiem okazał się ponownie zespół z Łambinowic. Tym razem mecz nie mógł zakończyć się remisem i po wyrównanym pojedynku ostatecznie udało się pokonać rywala 2:1 (Łukasz, Damian). Po meczu zapanowała duża euforia, gdyż zdobycie brązowego medalu Ogólnopolskiej Gimnazjady jest największym sukcesem naszych gimnazjalistów (w przeważającej większości uczniów klasy II).

Końcowa kolejność Ogólnopolskiej Gimnazjady:

 1. Gimnazjum Zielonka (woj. mazowieckie)

 2. Gimnazjum 3 Sanok (woj.podkarpackie)

 3. Gimnazjum Subkowy

 4. Gimnazjum Łambinowice (woj.opolskie)

 5. Gimnazjum Gardeja (woj.pomorskie)

 6. Gimnazjum 20 Gdynia (woj.pomorskie)

 7. Gimnazjum Marcina Gortata Łódz

 8. Gimnazjum Kędzierzyn – Koźle (woj.opolskie)

 9. Gimnazjum nr 5 Zielona Góra (woj.lubuskie)

 10. Gimnazjum Jasionówka (woj.podlaskie)

 11. Gimnazjum nr 1 Sanok (woj.podkarpackie)

 12. Gimnazjum Grzmiąca (woj.zach.-pom.)

 13. Gimnazjum Młynary (woj.warm-mazur.)

 14. Gimnazjum Stawki (woj.kujawsko-pom.)

 15. Gimnazjum Salezjańskie Poznań (woj.wielkopolskie)

 16. Gimnazjum Józefina (woj.mazowieckie)

Udział w tej dużej imprezie nie byłby możliwy gdyby nie pomoc: Rady Rodziców przy Gimnazjum, p.Karinie Janusz – kierownik GOPS w Subkowach oraz rodziców zawodników, którzy pokryli część kosztów. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

Skład zespołu:

Marcel Czerwiński, Łukasz Tomczyk, Dawid Jazdżewski, Jakub Cichocki, Mateusz Meller, Damian Paszek, Jakub Domachowski (wszyscy II a), Karol Pawlewicz (III), Patryk Kochanowski (III) i Michał Górka (Ic).

W Ogólnopolskich Igrzyskach startowali także – jako mistrz województwa pomorskiego – chłopcy z naszej szkoły podstawowej. Ostatecznie ukończyli zawody na XII miejscu, ale wspólnie cieszyli się z sukcesu starszych kolegów i już zapowiedzieli, że niedługo pójdą w ich ślady.

 

 

 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie XXIV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”

  XXIV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”

 • Powiększ zdjęcie XXIV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”

  XXIV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”

 • Powiększ zdjęcie XXIV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”

  XXIV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”

 • Powiększ zdjęcie XXIV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”

  XXIV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-05-17
Data publikacji:2017-05-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:974