Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zmiana harmonogramu dowozów

21 listopada 2017

W dniach 5,6,7, grudnia 2017r. nastąpi zmiana harmonogramu dowozów szkolnych dla klas gimnazjalnych i VII klasy Szkoły Podstawowej w Subkowach z powodu próbnych egzaminów gimnazjalnych dla uczniów kl. III.

Dowozy dla pozostałych uczniow klas Szkoły  Podstawowej pozostaja bez zmian.

Dzień Pluszowego Misia

21 listopada 2017

Dzień Pluszowego Misia

Powiatowa Gala Wolontariatu 2017

21 listopada 2017
Przejdź do - Powiatowa Gala Wolontariatu 2017

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w aż 6 kategoriach zostaną wręczone podczas IX Powiatowej Gali Wolontariatu 8 grudnia 2017, której gospodarzem jest Gmina Morzeszczyn.

Czytaj więcej o: Powiatowa Gala Wolontariatu 2017

Warsztaty biżuterii szklanej i witrażowej dla kobiet

21 listopada 2017

15.11.2017r. w Domu Kultury odbyły się niezwykłe warsztaty dla kobiet. Były to warsztaty tworzenia biżuterii szklanej i witrażowej metodą Tiffani'ego. Pod okiem instruktora, Marty Jędras – animatorki kultury,  właścicielki firmy DARUMA z Zielonej Góry, panie dowiedziały się jak przy użyciu odpowiednich półproduktów wykonać kolczyki i zawieszki. Jako pierwszy odbył się warsztat tworzenia biżuterii szklanej. Każdy z warsztatów podzielony został na dwie części, krótszą teoretyczną i zdecydowanie dłuższą praktyczną. Uczestniczki po wykonaniu swojego autorskiego projektu dobierały materiały i tym samym rozpoczęły tworzenie swoich ozdób. Panie wykazały się niezwykłymi zdolnościami artystycznymi. Stworzyły unikatowe zestawy – zawieszki oraz kolczyki.  Efekty były imponujące! Łącznie w każdym z warsztatów uczestniczyło 15 kobiet.

Działanie realizowane przez Dom Kultury w Subkowach w ramach realizacji operacji "Sztuka budzi ludzi" w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014 - 2020.

Zdjęcia

Noc Listopadowa w Gniewie

21 listopada 2017
Przejdź do - Noc Listopadowa w Gniewie

Powstanie listopadowe (1830-1831) skierowane było przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, a zakończyło się 21 października 1831 roku. Swoim zasięgiem objęło ono Królestwo Polskie i część ziem zabranych (Litwę, Żmudź i Wołyń). Aby uczcić ten zryw niepodległościowy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie przygotowali spektakl pn. „Noc Listopadowa. Rzecz o zrywie narodowym Polaków z 1830 roku”. Impreza przygotowana została według pomysłu Jacentego Ordowskiego. Zapraszamy w poniedziałek, 27 listopada, na dziedziniec zamkowy w Gniewie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Noc Listopadowa w Gniewie

Zakończenie konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego – edycja 2017”,

14 listopada 2017
Przejdź do - Zakończenie konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego – edycja 2017”,

W dniu 03.11.2017 r. Gmina Subkowy, zakończyła zadanie realizowane w ramach konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego – edycja 2017”, ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Czytaj więcej o: Zakończenie konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego – edycja 2017”,

Serdeczne wyrazy współczucia

13 listopada 2017

Z wielkim smutkiem

przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 

Pani Krystyny Dembowskiej

 

emerytowanego Dyrektora

Szkoły Podstawowej w Brzuścach

 

Rodzinie i bliskim wyrazy głębokiego współczucia

składa

Wójt Gminy Subkowy z pracownikami Urzędu Gminy

Obchody Narodowego Święta Nipodległości

13 listopada 2017
Przejdź do - Obchody Narodowego Święta Nipodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w gminie Subkowy rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Subkowach oraz złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem ku czci mieszkańców pomordowanych gminy w okresie II Wojny Światowej.

 

Czytaj więcej o: Obchody Narodowego Święta Nipodległości

Warsztaty majsterkowania

9 listopada 2017

warsztaty

Warsztaty tworzenia biżuterii

9 listopada 2017

Warsztaty

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-16
Data publikacji:2015-12-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:99725