Gmina Subkowy

Najnowsze aktualności

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

Dzień Pluszowego Misia

21 listopada 2017

Zmiana harmonogramu dowozów

21 listopada 2017

W dniach 5,6,7, grudnia 2017r. nastąpi zmiana harmonogramu dowozów szkolnych dla klas gimnazjalnych i VII klasy Szkoły Podstawowej w Subkowach z powodu próbnych egzaminów gimnazjalnych dla uczniów kl. III.

Dowozy dla pozostałych uczniow klas Szkoły  Podstawowej pozostaja bez zmian.

Czytaj więcej o: Zmiana harmonogramu dowozów

Noc Listopadowa w Gniewie

21 listopada 2017
Powiększ zdjęcie Plakat%20Noc%20Listopadowa

Powstanie listopadowe (1830-1831) skierowane było przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, a zakończyło się 21 października 1831 roku. Swoim zasięgiem objęło ono Królestwo Polskie i część ziem zabranych (Litwę, Żmudź i Wołyń). Aby uczcić ten zryw niepodległościowy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie przygotowali spektakl pn. „Noc Listopadowa. Rzecz o zrywie narodowym Polaków z 1830 roku”. Impreza przygotowana została według pomysłu Jacentego Ordowskiego. Zapraszamy w poniedziałek, 27 listopada, na dziedziniec zamkowy w Gniewie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Noc Listopadowa w Gniewie

Warsztaty biżuterii szklanej i witrażowej dla kobiet

21 listopada 2017

15.11.2017r. w Domu Kultury odbyły się niezwykłe warsztaty dla kobiet. Były to warsztaty tworzenia biżuterii szklanej i witrażowej metodą Tiffani'ego. Pod okiem instruktora, Marty Jędras – animatorki kultury,  właścicielki firmy DARUMA z Zielonej Góry, panie dowiedziały się jak przy użyciu odpowiednich półproduktów wykonać kolczyki i zawieszki. Jako pierwszy odbył się warsztat tworzenia biżuterii szklanej. Każdy z warsztatów podzielony został na dwie części, krótszą teoretyczną i zdecydowanie dłuższą praktyczną. Uczestniczki po wykonaniu swojego autorskiego projektu dobierały materiały i tym samym rozpoczęły tworzenie swoich ozdób. Panie wykazały się niezwykłymi zdolnościami artystycznymi. Stworzyły unikatowe zestawy – zawieszki oraz kolczyki.  Efekty były imponujące! Łącznie w każdym z warsztatów uczestniczyło 15 kobiet.

Działanie realizowane przez Dom Kultury w Subkowach w ramach realizacji operacji "Sztuka budzi ludzi" w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014 - 2020.

Zdjęcia

Czytaj więcej o: Warsztaty biżuterii szklanej i witrażowej dla kobiet

Powiatowa Gala Wolontariatu 2017

21 listopada 2017
Powiększ zdjęcie Powiatowa%20Gala%20wolontariatu

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w aż 6 kategoriach zostaną wręczone podczas IX Powiatowej Gali Wolontariatu 8 grudnia 2017, której gospodarzem jest Gmina Morzeszczyn.

Czytaj więcej o: Powiatowa Gala Wolontariatu 2017

Zakończenie konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego – edycja 2017”,

14 listopada 2017
Powiększ zdjęcie Logo

W dniu 03.11.2017 r. Gmina Subkowy, zakończyła zadanie realizowane w ramach konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego – edycja 2017”, ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Czytaj więcej o: Zakończenie konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego – edycja 2017”,

Obchody Narodowego Święta Nipodległości

13 listopada 2017
Powiększ zdjęcie Narodowe%20Święto%20Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w gminie Subkowy rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Subkowach oraz złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem ku czci mieszkańców pomordowanych gminy w okresie II Wojny Światowej.

 

Czytaj więcej o: Obchody Narodowego Święta Nipodległości

Serdeczne wyrazy współczucia

13 listopada 2017

Z wielkim smutkiem

przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 

Pani Krystyny Dembowskiej

 

emerytowanego Dyrektora

Szkoły Podstawowej w Brzuścach

 

Rodzinie i bliskim wyrazy głębokiego współczucia

składa

Wójt Gminy Subkowy z pracownikami Urzędu Gminy

Czytaj więcej o: Serdeczne wyrazy współczucia

Warsztaty tworzenia biżuterii

9 listopada 2017

Warsztaty majsterkowania

9 listopada 2017