Gmina Subkowy

Najnowsze aktualności

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

OSP Subkowy zaprasza w swoje szeregi

25 września 2018

Prognozę niebezpiecznych zjawisk meteo

25 września 2018

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteo otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni:

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni

Obszar: Województwo pomorskie

Czytaj więcej o: Prognozę niebezpiecznych zjawisk meteo

Nie może Was tam zabraknąć!

25 września 2018
Powiększ zdjęcie

"Urodziny Pisarza", czyli obchody rocznicy urodzin Józefa Wybickiego. W dniach 29-30 września 2018r. odbędzie się radosne i patriotyczne święto, do którego uczestnictwa zapraszamy całe rodziny. W sobotę 29 września o godzinie 11.00 spod Domu Kultury w Subkowach wyruszy "Biało-Czerwona Parada Rowerowa" w drogę do miejscowości Narkowy. Parada zakończy się przy kamieniu upamiętniającym pobyt w 1807r. w Narkowach gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Później od godziny 12.00 na terenie rekreacyjnym w pobliżu wspomnianego obelisku odbędzie się "Święto Mazurka Dąbrowskiego" w formie pikniku historycznego . 
W programie pokaz historyczny, poczęstunek i wypuszczenie biało-czerwonych balonów. 
W niedzielę 30 września o godz. 18.00 zapraszamy do Domu Kultury w Subkowach na koncert zespołu Bellcanti pt. "Już nie zapomnisz mnie". Podczas koncertu usłyszymy piosenki okresu międzywojennego w wykonaniu trzech sopranistek, kwartetu smyczkowego i pianisty.

Czytaj więcej o: Nie może Was tam zabraknąć!

Rolniku - uprawiaj konopie przemysłowe

25 września 2018

Rolniku - uprawiaj konopie przemysłowe. Więcej informacji w załączniku.

Czytaj więcej o: Rolniku - uprawiaj konopie przemysłowe

Informacja o zasadach zbierania odpadów w gminie

24 września 2018

 

Od lipca 2013 roku obowiązują nowe zasady odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców. Ciężar zorganizowania całego systemu zlecony został samorządom gminnym. Zasadą jest segregowanie odpadów u źródła oraz aby system finansowany był z opłat, które wnoszą wszyscy z niego korzystający, czyli mieszkańcy gminy. Dlatego też w naszym interesie jest aby wszyscy posiadali maksymalną wiedzę na ten temat. Bardzo ważne jest abyśmy regularnie opłacali należności z tego tytułu i mieli świadomość, że jeśli ktoś nie płaci to robi to kosztem nas wszystkich. Ważne jest również, aby system zorganizowany był w sposób ekonomiczny i racjonalny a każdy uczestnik miał świadomość, że niewłaściwe jego działanie generuje dodatkowe koszty, za które sami musimy zapłacić.

Czytaj więcej o: Informacja o zasadach zbierania odpadów w gminie

Konkurs rodzinny "Buraczany ludzik"

24 września 2018

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet i Dom Kultury w Subkowach zapraszają mieszkańców Kociewia na konkurs rodzinny "Buraczany ludzik", który odbędzie się podczas warsztatów rzeźbiarskich organizowanych dnia 04.10.2018 r. (czwartek) od godz. 16:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Subkowach. 
Jedna grupa może zgłosić do konkursu tylko jedną prace, prace zgłoszone na konkurs nie będą zwracane autorom. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę – załącznik nr 1 do Regulaminu. Warsztaty przeprowadzone będą pod kierunkiem rzeźbiarza. W konkursie biorą udział wyłącznie prace wykonane podczas warsztatów.

Regulamin do pobrania poniżej:

Czytaj więcej o: Konkurs rodzinny "Buraczany ludzik"

Konurs kulinarny "Przetwory z buraka ćwikłowego"

24 września 2018

Już po raz dziewiąty w trosce o popularyzację regionalnej kuchni Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet wraz z Partnerami zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym. Tym razem rozpowszechniać będziemy „Przetwory z bura ćwikłowego”.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców Kociewia i przeprowadzony w ramach IX Sympozjum Kulinarnego – O jeściu na Kociewiu.

Przetwory z buraka ćwikłowego należy dostarczyć dnia 06.10.2018 roku do godz.15.30 do Domu Kultury w Subkowach, ul. Józefa Wybickiego 22a.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu do pobrania poniżej.

Czytaj więcej o: Konurs kulinarny "Przetwory z buraka ćwikłowego"

Rusza nabór wniosków w Programie Czyste Powietrze

19 września 2018
Powiększ zdjęcie logo

Od 19 września 2018 r. mieszkańcy województwa pomorskiego będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach Programu Czyste Powietrze. Dokumenty dotyczące programu, w tym wniosek o dofinansowanie znajdują się na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w zakładce Czyste Powietrze. https://wfos.gdansk.pl/wiadomosci/rusza-nabor-wnioskow-w-programie-czyste-powietrze

Czytaj więcej o: Rusza nabór wniosków w Programie Czyste Powietrze

Konsultacje dla projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Programu współpracy gminy Subkowy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok

17 września 2018

Zbiórka uliczna

17 września 2018

We wrześniu 2018 roku zostanie przeprowadzona zbiórka uliczna wg poniższego harmonogramu:

17 września – Subkowy, Narkowy
18 września – Gorzędziej, Mała Słońca, Rybaki, Wielka Słońca, Mały Garc
19 września – Wielgłowy, Waćmierz, Bukowiec, Brzuśce
20 września – Radostowo, Starzęcin
21 września - objazdówka

W ramach zbiórki ulicznej odbierane będą: meble i odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektronicznych, opony (od samochodów osobowych i mniejsze), metal oraz opakowania po klejach, detergentach itp. (prosimy o przygotowanie w zamkniętych i szczelnych pojemnikach, a małe opakowania dodatkowo zapakować w opakowanie zbiorcze, np. worek lub karton).

Zbiórka uliczna przeprowadzana będzie w powyższych dniach od godziny 7:00. Osoby zainteresowane proszone są o wystawienie odpadów przed granice nieruchomości. W przeciwieństwie do lat poprzednich Urząd Gminy nie prowadzi żadnych dodatkowych zapisów.

W trakcie zbiórki nie będzie zbierany gruz, styropian, papa ani inne odpady remontowe (budowlane).

Czytaj więcej o: Zbiórka uliczna