Gmina Subkowy

Najnowsze aktualności

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

Płatności bezgotówkowe w Urzędzie Gminy Subkowy

19 września 2017

Uprzejmie informujemy, że od 14 września 2017 r. w Urzędzie Gminy w Subkowach w pokoju nr 7 (parter) można dokonywać wpłat z tytułu opłaty skarbowej, podatków i opłat lokalnych  przy użyciu karty płatniczej lub telefonu. Urząd uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS oraz WebPOS Paybynet.

 Program jest prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., która pełni rolę koordynatora Programu oraz wspiera finansowo jego wdrożenie i funkcjonowanie.

Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych jest odpowiedzią na oczekiwania klientów. Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla Państwa wygodne, zaoszczędzi czas, zwiększy bezpieczeństwo transakcji, a dla urzędu przełoży się na usprawnienie prac całej instytucji.

Czytaj więcej o: Płatności bezgotówkowe w Urzędzie Gminy Subkowy

Konsultacje Programu współpracy gminy Subkowy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok

19 września 2017

Na podstawie § 1 ust. 1 i 2 uchwały Nr XXIX/263/10 Rady Gminy w Subkowach z dnia 28 października 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego, projektów aktów prawa miejscowego, w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2011 r. Nr 4, poz. 135) Wójt Gminy Subkowy poddaje konsultacjom społecznym projekt Programu współpracy Gminy Subkowy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018.

 

Szczegółowa informacja

 

Czytaj więcej o: Konsultacje Programu współpracy gminy Subkowy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok

Teraz już pora na XVII Jarmark Cysterski!

14 września 2017
Powiększ zdjęcie Po%20Pikniku%20Cysterskim

Przez ostatnie tygodnie Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE promowała kolejną edycję tej znanej pelplińskiej imprezy. Realizując zadanie zlecone przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, LOT KOCIEWIE kilkukrotnie prezentowała atrakcyjność turystyczną tego wydarzenia organizując w kilku różnorodnych miejscach specjalnie Jarmarkowi dedykowane eventy.

Czytaj więcej o: Teraz już pora na XVII Jarmark Cysterski!

Spektakl teatralny

12 września 2017
Powiększ zdjęcie Spektakl

17 września o godz. 17.00 w Domu Kultury odbędzie się spektakl teatralny. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej o: Spektakl teatralny

Konkurs rodzinny "Rzeźba w dyni"

12 września 2017
Powiększ zdjęcie Konkurs

4 października o godz. 16.00 w Domu Kultury odbędzie się rodzinny konkurs "Rzeźba w dyni". Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej o: Konkurs rodzinny "Rzeźba w dyni"

Komunikat

12 września 2017

Komunikat do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018.

Czytaj więcej o: Komunikat

Zapraszamy na "Dzień Sąsiada"

12 września 2017
Powiększ zdjęcie Dzień%20Sąsiada

Grupa nieformalna "Aktywni Rodzice" wraz ze Stowarzyszeniem "Pomoc za Jeden Uśmiech" i Domem Kultury w Subkowach serdecznie zapraszaja na Dzień Sąsiada w "Radosnym Zakątku". Rozpoczynamy rodzinnym historycznym rajdem rowerowym 16 września 2017 o godz. 13:00. Zbiórka przy placu zabaw na ul. Akacjowej. Osoby niepełnoletnie musza mieć pisemną zgodę od rodziców na udział w rajdzie. Więcej informacji pod nr. telefonu. 783 012 790. Dzień Sąsiada na placu zabaw rozpocznie się o godz. 16:00. W programie m. innymi zabawa z meluzyną, warsztaty majsterkowania, malowanie na folii, słodki poczęstunek i wspólne grillowanie, rodzinne konkurencje, gry i zabawy dla dzieci.

 
Działanie w ramach projekt "Radosny Zakątek- Tu się spotykamy" realizowanego przez grupę nieformalną "Aktywni Rodzice". Dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie, Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, Realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
 
Czytaj więcej o: Zapraszamy na "Dzień Sąsiada"

Akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2017”

12 września 2017

Uprzejmie informujemy, że PSG sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku przeprowadzi w dniach 10-12 października 2017 roku na terenie gminy Subkowy akcje  przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2017”, która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez pracowników PSG sp. z o.o. Oddział Zakład  Gazowniczy w Gdańsku.

Jednocześnie nadmieniamy, że usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynku należy do obowiązku właścicieli lub administratorów obiektów.

Czytaj więcej o: Akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2017”

Konkurs kulinarny "Zupa z dyni"

12 września 2017
W trosce o popularyzację regionalnej kuchni Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet po raz kolejny zaprasza do udziału w KONKURSIE KULINARNYM. Tym razem konkurs nosi tytuł "Zupa z dyni".
Konkurs adresowany jest do mieszkańców Kociewia i przeprowadzony w ramach VIII Sympozjum Kulinarnego "O jeściu na Kociewiu".
Gotowe zupę z dyni należy dostarczyć dnia 07.10.2017 roku do godz.15.30 do Domu Kultury w Subkowach.
 
Czytaj więcej o: Konkurs kulinarny "Zupa z dyni"

Zapraszamy do udziału w projekcie ,,Przydomowe kompostowniki dobrym przykładem ochrony środowiska i gospodarki cyrkulacyjnej"

11 września 2017

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN.

,,Przydomowe kompostowniki dobrym przykładem ochrony środowiska i gospodarki cyrkulacyjnej"

W ramach projektu prowadzimy warsztaty dotyczące zakładania i pielęgnacji przydomowych kompostowników.

 Warsztaty będą odbywały się na terenie wszystkich powiatów województwa pomorskiego.

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Czytaj więcej o: Zapraszamy do udziału w projekcie ,,Przydomowe kompostowniki dobrym przykładem ochrony środowiska i gospodarki cyrkulacyjnej"