Gmina Subkowy

Najnowsze aktualności

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

W Narkowach uczczono pamięć generała J.H. Dąbrowskiego

4 sierpnia 2020
Powiększ zdjęcie Narkowy%20generał%20J.H.%20Dąbrowski

Miłośnicy i pasjonaci historii oraz przedstawiciele różnych organizacji lokalnych, lokalnego samorządu wraz z mieszkańcami Narków, spotkali się przy pamiątkowej tablicy aby upamiętnić bohatera hymnu narodowego i wielkiego polskiego patriotę . Były przemówienia, przypomnienie historii i powiązania generała z naszymi terenami oraz czas na wspólną refleksję. Żywa lekcja historii, która połączyła pokolenia, pokazała, że pamięć o pobycie generała Jana Henryka Dąbrowskiego na Kociewiu jest wciąż kultywowana. Modlitwę w intencji Ojczyzny, jej bohaterów poprowadził proboszcz parafii  pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach  - ks. kan. Feliks Kamecki.

Czytaj więcej o: W Narkowach uczczono pamięć generała J.H. Dąbrowskiego

Nabór na stanowisko - Inspektor ds. księgowości budżetowej z dnia 03-08-2020

3 sierpnia 2020

Nabór na stanowisko - Inspektor ds. księgowości budżetowej z dnia 03-08-2020 - informacja w załaczniku

Czytaj więcej o: Nabór na stanowisko - Inspektor ds. księgowości budżetowej z dnia 03-08-2020

II tura zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2020 roku

3 sierpnia 2020

Wójt Gminy Subkowy informuje, że w 2020 r. producent rolny może składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w drugiej turze:

  • w terminie od 3 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek, w zależności od miejsca położenia gruntów  rolnych wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do      31 lipca 2020 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2020 rok.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2020 r. wynosi:

100,00 zł ilość ha użytków rolnych

oraz

30,00 zł średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

W przypadku producentów rolnych ubiegających się o zwrot podatku akcyzowego, którzy oprócz posiadania użytków rolnych, prowadzą chów lub hodowlę bydła do wniosku               wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego, należy dołączyć  dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji                   i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku, ustalonej           z uwzględnieniem wartości współczynników przeliczeniowych sztuk bydła na duże jednostki przeliczeniowe określonych w załączniku do ustawy, na podstawie danych zawartych            w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych, o którym mowa w rozdziale 2 ustawy       z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz. U. z 2017 r. poz. 546 ze zm.).

Dokument, o którym mowa powyżej wydawany jest na wniosek producenta.

Czytaj więcej o: II tura zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2020 roku

Samorząd Gminy Subkowy wraz z Parafią pw. św. Stanislawa Bpa i Męczennika w Subkowach zapraszają w niedzielę 2 sierpnia 2020 r. na godz. 14.00 do Narków.

28 lipca 2020
Powiększ zdjęcie Pierwsza%20Komunia%20dzieci%20z%20Pierzchowa,%20czerwiec%201949%20r.%20(fot.%20z%20Archiwum%20Parafialnego%20w%20Niegowici).%20

 

Samorząd Gminy Subkowy wraz z Parafią pw. św. Stanislawa Bpa i Męczennika w Subkowach

zapraszają w niedzielę 2 sierpnia 2020 r. na godz. 14.00 do Narków.

 

Tu przed tablicą upamiętniającą pobyt wojsk polskich dowodzonych przez generała Jana Henryka Dąbrowskiego (przy Środowiskowym Domu Samopomocy) odbędą się uroczystości ku czci tego wielkiego Generała.

 Przypadająca w tym roku setna rocznica urodzin Jana Pawła II, to świetna okazja do zapoznania się z nieznanymi dotąd wydarzeniami z początków jego drogi duszpasterskiej, które, choć były tylko epizodem w życiu Ojca Świętego, niosą doniosłe przesłanie dla całego Narodu Polskiego.

71 lat temu Ksiądz Wikary Karol Wojtyła zorganizował pod pomnikiem Generała Dąbrowskiego w Pierzchowcu (parafia w Niegowici, diecezja krakowska) najprawdopodobniej z okazji śmierci Generała Dąbrowskiego (6 czerwca) i z okazji urodzin Generała (2 sierpnia) podobne uroczystości.

 

Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława BiM

ks. kan. Feliks Kamecki
Przewodniczący Rady Gminy

Jacek Lisewski
Wójt Gminy Subkowy

Mirosław Murzydło

 

Porządek uroczystości:

  1. Powitanie.

  2. Odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

  3. Przedstawienie biografii Generała J.H. Dąbrowskiego.

  4. Modlitwa w intencji śp. Generała J.H. Dąbrowskiego.

  5. Złożenie wiązanki kwiatów.

  6. Zakończenie.

 

 

Czytaj więcej o: Samorząd Gminy Subkowy wraz z Parafią pw. św. Stanislawa Bpa i Męczennika w Subkowach zapraszają w niedzielę 2 sierpnia 2020 r. na godz. 14.00 do Narków.

6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy integrował dwa pomorskie regiony.

21 lipca 2020
Powiększ zdjęcie

W sobotę 18 lipca odbyła się już szósta edycja Powiślańsko-Kociewskiego Rajdu Rowerowego organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE, przy współpracy z samorządami Kwidzyna i Gniewu. Imprezie przyświecało hasło [Pomorskie! kołem się kręci].

Czytaj więcej o: 6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy integrował dwa pomorskie regiony.

Konkurs ofert dotyczący działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym

20 lipca 2020

Jakie są cele zadania ?

Celem realizacji zadania jest wspieranie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym.W ramach zadania wspierane będą systematycznie prowadzone działania o charakterze ponadlokalnym prowadzące do przeciwdziałania poczucia osamotnienia i bezradności osób starszych, w szczególności mając na uwadze zagrożenie COVID-19.

 

Ile wynosi dofinansowanie ?

Na  realizację  zadania  w  roku  2020  Zarząd  Województwa  Pomorskiego  przeznaczył  kwotę  140  000  zł,  przy  czym wnioskowana kwota dotacji nie może przekroczyć 15 000 zł. Zlecenie wykonania zadań publicznych ma formę wsparcia.

 

Do kiedy można złożyć ofertę ?

Ofertę  należy złożyć elektronicznie w systemie Witkac.pl  - (od 15 lipca) do 6 sierpnia  2020 r. do godz. 15.45 oraz  w formie papierowej - do 7 sierpnia  2020 r. do godz. 15:45 (wygenerowaną w systemie Witkac.pl, wydrukowaną i podpisaną przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta) bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej lub wysłać pocztą. W przypadku wysłania pocztą decyduje data stempla pocztowego.

 

Szczegółowe informacje

Informacji udziela pracownik Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej: Iwona Olczak, tel. 58 32 68 725, e-mail  i.olczak@pomorskie.eu

 Więcej informacji tutaj

Czytaj więcej o: Konkurs ofert dotyczący działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym

Burze z opadami deszczu

20 lipca 2020
Powiększ zdjęcie

 

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Gdyni prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 20 mm, lokalnie 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Ważność: od godz. 15:30 dnia 17.07.2020 do godz.23:00 dnia 17.07.2020 r.

Czytaj więcej o: Burze z opadami deszczu

Wdrażamy innowacje w rolnictwie - SIR

16 lipca 2020

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu przekazuje informację dotyczącą operacji pn.  e-sieciownie.

Więcej informacji tutaj.

Czytaj więcej o: Wdrażamy innowacje w rolnictwie - SIR

Podsumowanie akcji #MetropoliaGłosuje

16 lipca 2020
Powiększ zdjęcie

Przekazujemy informację podsumowującą frekwencję w wyborach prezydenckich Członków Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Czytaj więcej o: Podsumowanie akcji #MetropoliaGłosuje

Rejestr Danych Kontaktowych

16 lipca 2020
Powiększ zdjęcie

Szanowni Państwo,

w grudniu 2019 r. Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych (RSRP), uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK), który jest kolejnym z rejestrów wchodzących w skład Systemu Rejestrów Państwowych (SRP). Do tej pory, do RDK dołączyło ponad 3 500 000 Polaków. Przekazanie danych do RDK jest dobrowolne i bezpłatne. Ponadto, w każdej chwili można je zmienić lub usunąć.

Głównym celem usług udostępnionych w ramach Rejestru Danych Kontaktowych jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami. Dzięki RDK urzędy mogą z wyprzedzeniem informować obywateli np. o kończącym się terminie ważności paszportu lub dowodu osobistego, ale i o rozpatrzeniu złożonych wniosków o świadczenia (np. 500+).

Czytaj więcej o: Rejestr Danych Kontaktowych