Gmina Subkowy

Najnowsze aktualności

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

Sprawdź ważność dowodu osobistego

19 stycznia 2018

W Pomorskiem 40 170 osób musi wymienić dowód osobisty. To liczba tych, którym upłynął 10-letni termin ważności dowodu osobistego. Warto sprawdzić, czy nie jesteśmy w tej grupie. W skali kraju liczba spóźnialskich przekroczyła cztery miliony. - Ja również jestem w tym gronie, dlatego już dziś złożyłem wniosek o nowy dowód osobisty - powiedział Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.

źródło: http://www.gdansk.uw.gov.pl/urzad/aktualnosci/item/2805-sprawdzi-waznosc-dowodu-osobistego

Czytaj więcej o: Sprawdź ważność dowodu osobistego

Zmiana w przewozach szkolnych w dniu 26 stycznia 2018 roku

18 stycznia 2018

Zmiana w przewozach w dniu 26 stycznia br. dla uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej w Subkowach

 

1. Na pierwszą lekcję zgodnie z harmonogramem przyjeżdżają wszyscy uczniowie klas I-VI.

2. Nie ma dowozu uczniów na czwartą lekcję.

3. Odwozy uczniów klas I-III

 

Czytaj więcej o: Zmiana w przewozach szkolnych w dniu 26 stycznia 2018 roku

Ranking samorządów

17 stycznia 2018

Powiaty augustowski, jędrzejowski, kartuski, kielecki, miasto Rzeszów oraz gminy Bolesławiec i Chełmiec to zwycięzcy poszczególnych kategorii Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017. Gmina Subkowy zajęła 14 miejsce w kategorii gmin wiejskich.
Twórcą zestawienia jest Związek Powiatów Polskich.

W rankingu ZPP najlepsze samorządy typowane są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Lider rankingu w swej grupie otrzymuje dodatkowo honorowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”.

Czytaj więcej o: Ranking samorządów

Cud na Wisłą w Małej Słońcy

15 stycznia 2018

Podczas XXVI Finału WOŚP w Zespole Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy – miejscowości położonej nad Wisłą, byliśmy świadkami orkiestrowego cudu. Mówimy o cudzie dlatego, że podczas licytacji orkiestrowej udało się sprzedać 60 przedmiotów w ciągu jednej godziny. Każda minuta licytacji warta była ok. 90 zł, gdyż gorączka licytacyjna przyniosła kwotę 5 tys. 529 zł. Na ten rekordowy wynik złożyło się wielkie zaangażowanie i hojność licytujących.

Czytaj więcej o: Cud na Wisłą w Małej Słońcy

WOŚP w Subkowach

15 stycznia 2018

14 stycznia 2018 roku, w Domu Kultury w Subkowach odbył się 26 finał WOŚP. Był to dzień pełen emocji i pozytywnych wrażeń. Najpierw ruszyli wolontariusze, którzy kwestowali na ulicach Subków zbierając datki do puszek. Natomiast od godziny 16:00 bawiliśmy się wspólnie  z mieszkańcami w sali Domu Kultury, gdzie dalej trwała zbiórka na tegoroczny cel WOŚP, jakim jest wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.  Łączna kwota, jaką udało się zebrać w Subkowach podczas tego dnia, to rekordowa suma 8 418,60 zł!  Do puszek trafiło 4 814,00 zł i 10  . Podczas licytacji zebrano kwotę 2 180,00 zł, Wielkoorkiestrowy Sklepik zebrał 686,30 zł, a Kawiarenka 738,30 zł.

Czytaj więcej o: WOŚP w Subkowach

Informacja dla dla hodowców zwierząt gospodarskich

12 stycznia 2018

Przekazujemy do informacji pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii dla hodowców zwierząt gospodarskich.

Czytaj więcej o: Informacja dla dla hodowców zwierząt gospodarskich

Serdeczne wyrazy współczucia

12 stycznia 2018

Z wielkim smutkiem

przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 

Pana Gerarda Kalkowskiego

 

 

Rodzinie i bliskim wyrazy głębokiego współczucia

składa

Wójt Gminy Subkowy z pracownikami Urzędu Gminy

Czytaj więcej o: Serdeczne wyrazy współczucia

Mała Słońca jak zwykle zagra głośno w Finale WOŚP

12 stycznia 2018

15-sto osobowa grupa wolontariuszy kwestować będzie we wsiach: Gorzędziej, Mała Słońca, Wielka Słońca, Rybaki, Mały Garc i Małe Subkowy.

Na imprezę finałową zapraszamy do ZKPiP w Małej Słońcy 14 stycznia o godz. 16.00. W programie występy taneczne naszych uczniów, a także jasełka w wykonaniu klasy II. Przewidziany jest także występ wokalny naszej gwiazdy pani Marty Tomczyńskiej oraz instrumentalno – wokalny koncert rodzeństwa Nikoli i Jakuba Wiśniewskich.

Po programie artystycznym rozpocznie się gorączka licytacyjna. Pod młotek trafią gadżety i kubki orkiestrowe. Nie zabraknie też prac uczniów oraz ciekawych przedmiotów takich jak: obrazy, zegary, kalendarze, pluszaki.

Oczywiście, jak zwykle imprezę kończyć będzie słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników finału. Panie z KGW w Małej Słońcy już zadeklarowały upieczenie dziesięciu ciast. Zapraszamy więc serdecznie na XXVI Finał WOŚP do naszej szkoły i włączenie się do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej o: Mała Słońca jak zwykle zagra głośno w Finale WOŚP

WOŚP - zapraszamy

10 stycznia 2018

Warsztaty tworzenia biżuterii

10 stycznia 2018