Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Witaj.
Strona Urzędu Gminy w Subkowach

Artykuły

 • Sprawdzenie opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków

  Wójt Gminy Subkowy zobowiązany jest do przeprowadzania co najmniej raz na dwa lata kontroli:

  1. posiadania przez właścicieli nieruchomości umów z przedsiębiorstwem posiadającym zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transport nieczystości ciekłych;
  2. dowodów uiszczania opłat za te usługi.

  Na właścicielu nieruchomości spoczywa obowiązek utrzymania czystości i porządku poprzez gromadzenie nieczystości ciekłych w zbiorniku bezodpływowym (szambie) lub w przydomowej oczyszczalni ścieków, spełniających wymagania określone w przepisach odrębnych.

  Czytaj Więcej o: Sprawdzenie opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków
 • Informacja

  Informujemy, że Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Subkowach w dniu 19 grudnia 2023 r. będą pracować do godziny 14.30. Punkt PSZOK w Subkowach tego dnia będzie nieczynny.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj Więcej o: Informacja
 • Aktualizacji siedziby stada

  Informujemy, że na dzień dzisiejszy ponad połowa rolników utrzymujących zwierzęta gospodarskie nie dokonała aktualizacji siedziby stada, co jest warunkiem koniecznym zgodnie z przepisem art. 64 ust 2 ustawy z dnia 4 listopada 2022 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

  Aktualizacji należy dokonać do 5 stycznia 2024 roku.

  W przypadku, kiedy rolnik nie dokona aktualizacji może nie otrzymać płatności do złożonego wniosku w ramach Planu Strategicznego WPR 2023-2027.

  Czytaj Więcej o: Aktualizacji siedziby stada
 • XIII Sympozjum Kulinarne - "O jeściu na Kociewiu”

  XIII Sympozjum Kulinarne - "O jeściu na Kociewiu” już 16 grudnia 2023 roku. To swoiste święto kociewskiej kuchni odbędzie się jak zawsze w Domu Kultury w Subkowach. Początek godz. 11:00. Będzie o tradycjach, zwyczajach oraz potrawach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Przy degustacji wigilijnych dań możliwość będzie bezpośrednich rozmów jak je zrobić z samymi autorkami kociewskich przepisów.

  Serdecznie zapraszamy: Gmina Subkowy, Powiat Tczewski, Dom Kultury Subkowy, Kociewskim Forum Kobiet.

  Patronat honorowy: Mirosław Murzydło Wójt Gminy Subkowy.

  Czytaj Więcej o: XIII Sympozjum Kulinarne - "O jeściu na Kociewiu”

Banery/Logo