Gmina Subkowy - portal informacyjny subkowy.pl

Wycieczka do Warszawy - "Poznaj Polskę"

W dniach 16-18 listopada odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Inicjatywa była możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".

Pierwszego dnia odbyła się lekcja muzealna w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczestnicy poznali wnętrza pałacu i ich symbolikę. Po lekcji grupa przejechała metrem do centrum, gdzie podziwiała wspaniały widok rozświetlonej stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Po obiadokolacji była pora na typową miejską rozrywkę - odwiedziny w słynnym centrum handlowym "Złote Tarasy".

Dzień drugi upłynął pod hasłem zabawy i zwiedzania najważniejszych zabytków warszawskich w najstarszej części miasta. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik pozwoliła poznać najciekawsze zakamarki nauki poprzez doświadczenie i rozrywkę. Po drodze do autokaru uczniowie odwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego i pobliskie ogrody. Następnie wszyscy przejechali do Łazienek Królewskich. Tam zobaczyli m.in. Pałac na Wyspie i Ogród Chiński, aby na koniec przejść pod pomnik Fryderyka Chopina i Belweder. Ostatnim punktem dnia był spacer po Starym Mieście, który rozpoczął się przy pomniku Nieznanego Żołnierza, a zakończył przy pomniku Małego Powstańca. Uczestnicy wycieczki zobaczyli m.in. Pałac Prezydencki, plac Zamkowy, katedrę warszawską i Barbakan.

Trzeciego dnia uczniowie spacerowali alejkami cmentarza Powązkowskiego, aby m.in. oddać hołd patronowi szkoły w Subkowach - Leonidowi Telidze. Później odbyło się zwiedzanie warszawskiego śródmieścia, gdzie m.in. wszyscy obejrzeli oryginalny fragment muru Getta Warszawskiego. Na koniec pobytu w Warszawie wycieczka odwiedziła Muzeum Wojska Polskiego.

W piątek wieczorem wszyscy szczęśliwie wrócili na parking przy szkole w Subkowach pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Na wycieczce wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach projektu" Labolatoria przyszłości"