Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

STRATEGIA ROZWOJU GMINY SUBKOWY NA LATA 2015 - 2020 Z PROGNOZĄ DO ROKU 2025

19 lipca 2016

Strategia rozwoju Gminy Su bkowy na lata 2015 - 2020 z prognozą do roku 2025 - treść w załączniku.

Czytaj więcej o: STRATEGIA ROZWOJU GMINY SUBKOWY NA LATA 2015 - 2020 Z PROGNOZĄ DO ROKU 2025

Kociewska gazeta na lato

14 lipca 2016
Powiększ zdjęcie Kociewska%20gazeta%20na%20lato

Lipiec to bodaj najchętniej wybierany przez większość miesiąc urlopów i wakacyjnych wypoczynków. To nie czas na zbytnie interesowanie się sytuacją polityczną w kraju, aktualną koniunkturą na rynkach finansowych czy bieżącymi doniesieniami medialnymi ze świata -  sezon ogórkowy. W czasie urlopu, wypoczynku, wyjazdów rekreacyjnych częściej sięgamy po słowo pisane, ale lekkie, łatwe i przyjemne. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przygotowała specjalne wydanie magazynu na lipiec.

- Piszemy w nim oczywiście o Regionie, o trasach rowerowych, kajakowych - mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - przypominamy również kalendarz naszych największych imprez lipcowych. Jak przystało na prawdziwy magazyn - nie brakuje wywiadów czy tematu numeru - otwarcia Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie.

Gazeta "wychodzi" tylko w wersji elektronicznej i jest dostępna na stronie internetowej organizacji. Autorzy liczą również na dystrybucję tej publikacji w sieci, na jej udostępnianie w mediach społecznościowych, umieszczanie linków na stronach partnerów samorządowych, instytucji czy nawet prywatnych witrynach.

Czytaj więcej o: Kociewska gazeta na lato

Wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży już za nami

14 lipca 2016

Rzymskokatolicka Parafia Św. Wojciecha w Gorzędzieju zorganizowała wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży. Został on zorganizowany w terminie 27 czerwiec - 1 lipiec 2016. Podobnie jak w roku ubiegłym roku uczestnicy wyprawy wypoczywali w miejscowości Smołdziński Las nad morzem. W wyjeździe udział wzięły 22 osoby. Uczestniczyli oni w pieszych i rowerowych wyprawach po Słowińskim Parku Narodowym. Każdego dnia wypoczywali na Wydmie Czołpińskiej. Na plaży poza kąpielą budowano zamki z piasku, a także puszczano latawce. W tym roku uczestnicy wyjazdu dotarli również do Muzeum Przyrodniczego w Smołdzinie oraz weszli na wieżę widokową.

Czytaj więcej o: Wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży już za nami

28. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie

14 lipca 2016
Powiększ zdjęcie 28.%20Międzynarodowa%20Parafiada%20Dzieci%20i%20Młodzieży%20w%20Warszawie

W minioną niedzielę, wczesnym rankiem, grupa dzieci i młodzieży z gminy Subkowy wyruszyła na 28. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Uczestników wyjazdu pożegnał ks. Feliks Kamecki, proboszcz parafii Subkowy, życząc młodym szczęśliwej drogi i udanego pobytu, a także wielu osiągnięć w czasie konkursów i zawodów organizowanych w ramach parafiady.

Czytaj więcej o: 28. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Bezpłatne szkolenie „Najważniejsze zasady pozyskiwania dotacji i realizowania projektów finansowanych z Funduszy Europejskich w pigułce”

14 lipca 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku, który finansowany jest ze środków UE, zaprasza na bezpłatne szkolenie organizowane 29 lipca 2016 r., poświęcone ogólnym zasadom aplikowania i realizowania projektów finansowanych z Funduszy Europejskich oraz źródłom finansowania działalności przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

Szkolenie odbędzie się w piątek 29 lipca 2016 r. w godz. 9:00-15:30 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza S.A. przy al. Grunwaldzkiej 472 D 80-309 (sala 12.13 na XII piętrze).

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej:
http://pomorskiewunii.pomorskie.eu/-/szkolenie-w-gdansku-najwazniejsze-zasady-pozyskiwania-dotacji-i-realizowania-projektow-finansowanych-z-funduszy-europejskich-w-pigulc-1

Czytaj więcej o: Bezpłatne szkolenie „Najważniejsze zasady pozyskiwania dotacji i realizowania projektów finansowanych z Funduszy Europejskich w pigułce”

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

14 lipca 2016

Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowuje pilotażową akcję „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Jej finał przypadnie na czas od 23 do 25 września 2016 r. Wtedy Polacy będą mogli skorzystać z wyjątkowej palety ofert, zebranych i promowanych przez organizatorów.

Obecnie trwa rekrutacja partnerów akcji, albowiem docelowo ma powstać bank ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane we wrześniowy weekend na terenie całego kraju.

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Partnerami akcji będą podmioty dysponujące obiektami turystycznymi lub świadczące usługi turystyczne a jej głównym celem zachęcenie Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie kraju, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym.

Promocja akcji będzie prowadzona od drugiej połowy sierpnia br, na witrynach internetowych i profilach mediów społecznościowych Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz w innych mediach.

Czytaj więcej o: „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Pierwsza pomoc

12 lipca 2016

Jeżeli zauważysz osobę znajdującą się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego lub jesteś świadkiem zdarzenia powodującego taki stan, w miarę posiadanych możliwości i umiejętności masz obowiązek niezwłocznego i skutecznego powiadomienia o tym zdarzeniu, dzwoniąc pod numery 999 lub 112 (art. 4 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1407, z późn. zm.).

Ponadto zgodnie z art. 162 § 1 Kodeksu karnego: Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Nie poniesiesz odpowiedzialności za ewentualne błędy popełnione w trakcie udzielania pomocy w sytuacji, jeśli kierowałeś się dobrą wolą. Nie popełnisz przestępstwa, jeżeli nie udzielisz pomocy, do której jest konieczne poddanie się zabiegowi lekarskiemu albo w warunkach, w których jest możliwa niezwłoczna pomoc ze strony instytucji lub osoby do tego powołanej (art. 162 § 2 Kodeksu karnego).

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj więcej o: Pierwsza pomoc

Będą promować Kociewie

12 lipca 2016
Powiększ zdjęcie Przegląd%20Gwary%20Kociewskiej%20„Kociewski%20Skowrónek”

Gwara, barwne stroje oraz przepyszne jadło – to wszystko czeka nas podczas II edycji Przeglądu Gwary Kociewskiej „Kociewski Skowrónek”. 

17 lipca na Placu Zamkowym w Skarszewach odbędzie się wydarzenie na skalę całego regionu. Dojdzie do rywalizacji kapel, zespołów oraz solistów o główną nagrodę, jaką jest statuetka „Kociewskiego Skowrónka”. Artyści przyjadą do grodu nad Wietcisą z trzech powiatów: starogardzkiego, świeckiego oraz tczewskiego. W tym roku organizatorzy przygotowali też wiele innych atrakcji dla widzów, będą nimi m. in. stoiska z regionalnym jadłem oraz rękodziełem ludowym. Ponadto dla najmłodszych odbędą się warsztaty plastyczne pt. „Zrób własnego mini Burczybasa”. Jest to przedsmak tego niedzielnego popołudnia.

Czytaj więcej o: Będą promować Kociewie

CHRZEST 966 – RAJD ROWEROWY SUBKOWY – POZNAŃ

12 lipca 2016
Powiększ zdjęcie Rajd%20rowerowy%20-%20Poznań

W 2016 roku przeżywamy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Z tej okazji subkowskie Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK „Zaplątane Sznurówki” zorganizowało rajd rowerowy do Poznania w dniach 2 – 8 lipca.

Ciężko sklasyfikować tę wyprawę. Dla wielu była to wędrówka krajoznawcza, dla innych pielgrzymka, jeszcze inni chcieli po prostu sprawdzić własną wytrzymałość. Jednak każdemu z uczestników przyświecał jeden cel – upamiętnienie wspomnianej rocznicy i poznawanie w sposób aktywny historii początków państwa polskiego.

 

Czytaj więcej o: CHRZEST 966 – RAJD ROWEROWY SUBKOWY – POZNAŃ

Monitoring lasów

11 lipca 2016

W załączeniu przesyłam pismo Ministra Środowiska w sprawie prac obserwacyjno-pomiarowych w ramach programu monitoringu lasów.

Czytaj więcej o: Monitoring lasów