Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

Setne Urodziny Patrona Szkoły Podstawowej w Subkowach - zapraszamy na obchody do Domu Kultury

25 maja 2017

Na bieżący rok przypadają 100. urodziny Leonida Teligi- uczestnika kampanii wrześniowej 1939 roku, żołnierza armii gen. Andersa, strzelca pokładowego w polskim Dywizjonie 300, rybaka w Azowie nad Donem, dziennikarza, urzędnika, aktora, korespondenta PAP w Rzymie, uczestnika prac komisji ONZ w Korei i Laosie, i wreszcie - żeglarza, który w samotnym rejsie okrążył kulę ziemską.

Czytaj więcej o: Setne Urodziny Patrona Szkoły Podstawowej w Subkowach - zapraszamy na obchody do Domu Kultury

Umowy podpisane

23 maja 2017

W dniu 18 maja 2017 r. Wójt Gminy podpisał z Wykonawcą wyłonionym w przetargu nieograniczonym, firmą Zakład Instalacji Sanitarnych Jan Miętki z Liniewa umowy na budowę sieci wodociągowej  w:

1) Waćmierzu w ul. Polnej. Zakres robót obejmuje budowę wodociągu z rur PE Dz 110 o łącznej długości 940 mb  i dwóch przyłączy wodociągowych o łącznej długości 22 mb. Koszt robót budowlanych 69 415,17 zł ;

2) w Subkowach do nieruchomości położonych w działkach 111/4 i 111/5 (ul. Józefa Wybickiego).  Zakres robót obejmuje budowę wodociągu z rur PE Dz 90 o łącznej długości 532 m i dwóch przyłączy wodociągowych 2 o łącznej długości 38,5 mb. Koszt robót budowlanych 44 613,26 zł.

Zgodnie z warunkami ustalonymi w umowie roboty winny zostać zakończone do końca miesiąca czerwca 2017 r.

Czytaj więcej o: Umowy podpisane

Konkurs "Piękna Wieś 2017"

23 maja 2017

Rozpoczyna się już 24. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2017. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Karty zgłoszeń są przyjmowane do 12 maja 2017 r.

Główną ideą konkursu jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi i jakości życia na wsi, a także podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej.

Czytaj więcej o: Konkurs "Piękna Wieś 2017"

Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w piłce nożnej dziewcząt

22 maja 2017
Powiększ zdjęcie Finał%20wojewódzki%20-%20piłka%20nożna

Dnia 18 maja 2017r. w Rumi odbył się Finał Wojewódzki XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, które wcześniej pomyślnie przebrnęły eliminacje gminne, powiatowe i półfinały wojewódzkie. W gronie finalistów znalazła się reprezentacja naszego gimnazjum. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy A, w której za rywali mieliśmy Gimnazjum nr 2 Lębork i Gimnazjum Rychnowy. W pierwszym meczu po trzech bramkach Roksany Polańskiej, jednej Oliwii Aronowskiej i Ani Wolskiej wygrywamy 5:0. Drugi mecz to kolejne nasze wysokie zwycięstwo 6:0 nad Rychnowami (bramki: Roksana-2, Martyna-2, Ania, Oliwia). W finale czekał na nas zespół z Brus, który okazał się najlepszy w grupie B. Także w tym meczu nasza dominacja nie podlegała dyskusji ponownie wygrywając 6:0 (Martyna-4, Oliwia, samob.). Tym samym nasze gimnazjalistki zajęły I miejsce i uzyskały tytuł Mistrzyń Województwa. Kolejnym etapem jest Finał Ogólnopolski w Głuchołazach, który odbędzie się w dniach 19-22 czerwca 2017r.

Czytaj więcej o: Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w piłce nożnej dziewcząt

Ogłoszenie

22 maja 2017

Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Subkowy nr XVIII/176/17 z dnia 18 maja 2017 r. w sprawie zatwierdzenia taryf na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków, Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Subkowach jako eksploatator sieci wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie gminy Subkowy podaje do informacji, że

w okresie od 01 czerwca 2017 do 31 maja 2018 r ulega zmianie cena wody pobranej z sieci wodociągowej i dostarczonych ścieków.

 

Taryfa za wodę – 3.90 zł netto/m3 ( 4,21 zł brutto/m3)

Doliczany abonament 2 zł miesięcznie netto (2,16 zł brutto)

 

Taryfa za ścieki wprowadzane do sieci kanalizacyjnej -

6,81 zł netto/m3 (7,35 zł brutto/m3)

` Doliczany abonament 2 zł miesięcznie netto (2,16 zł brutto)

 

Czytaj więcej o: Ogłoszenie

Sportowcy nagrodzeni

19 maja 2017
Powiększ zdjęcie Sportowcy%20nagrodzeni

Podczas sesji Rady Gminy Subkowy w dniu 18 maja Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy wręczyli nagrody oraz wyróżnienia dla 10 sportowców, którzy w 2016 roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe. Nagrodzeni zostali następujący zawodnicy:

1) Miłosz Walkowiak - wychowanek MKS SAMBOR Tczew a obecnie zawodnik OSSM Rumia za zajęcie I miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Triathlon Sława na dystansie super sprint oraz udział w Mistrzostwach Europy juniorów w triathlonie Tiszaujvaros (Węgry lipiec 2016 r.). W imieniu Miłosza nagrodę odebrał tata Marcin Walkowiak.

2) Igor Wilejto - zawodnik uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka" Tczew za zajęcie II miejsca w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich w Gorzowie Wlkp. w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 1500 m oraz II miejsca w Letnich Mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich w Lublinie w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 1500 m. W imieniu Igora nagrodę odebrała mama Agnieszka Rydzewska.

Wyróżnieni zostali również zawodnicy drużyny unihokeja ze Szkoły Podstawowej w Subkowach: Miłosz Czerwiński, Leszek Ćwikliński, Alan Głomski, Nikodem Hałaj, Krystian Kwaśniak, Patryk Pawlewicz, Jakub Pelcer i Krzysztof Szeliga. Zawodnicy pod opieką trenera Pana Marcina Czerwińskiego, zajęli I miejsce w Finale XLV Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju chłopców.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej o: Sportowcy nagrodzeni

Na plantacjach pszenżyta ozimego stwierdzono występowanie rdzy żółtej

19 maja 2017

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa Gdańsku Oddział: Nowa Wieś przesyła KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN.

Na plantacjach pszenżyta ozimego stwierdzono występowanie rdzy żółtej. Decyzję o sposobie i terminie zwalczania rdzy żółtej  na plantacjach pszenżyta ozimego należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji. Wysoka wilgotność oraz niskie temperatury w okresie kwietnia i maja stanowiły doskonałe warunki dla rozwoju rdzy żółtej zbóż i traw.

Czytaj więcej o: Na plantacjach pszenżyta ozimego stwierdzono występowanie rdzy żółtej

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny oferujący stypendia dla studentów na I rok i dalsze lata studiów

18 maja 2017

Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2017/2018 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Czytaj więcej o: „Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny oferujący stypendia dla studentów na I rok i dalsze lata studiów

Bezpłatne badania

17 maja 2017

 

Urząd Gminy Subkowy wspólnie z NZOZ „HIPOKRATES” w Subkowach organizuje dla mieszkańców Gminy Subkowy w tutejszym Ośrodku Zdrowia w dniu 3 czerwca 2017 r. tj. sobota od godz. 10.00 bezpłatne badania:

1) DLA KOBIET - badanie palpacyjne pod kątem wykrycia raka sutka. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wątpliwości wydane zostanie skierowanie na bezpłatne badanie mammograficzne lub USG.

2) DLA MĘŻCZYZN badanie per rectum pod kątem wykrycia raka prostaty.

3) DLA wszystkich:

  • badanie pod kątem schorzeń odbytu i odbytnicy,

  • kontrola znamion.

Osoby chętne mogą dokonać rejestracji w NZOZ „HIPOKRATES” osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu (58) 5368-520 oraz bezpośrednio przed badaniem. Prosimy o zabranie dowodu osobistego.

 

Wójt

Mirosław Murzydło

 

Czytaj więcej o: Bezpłatne badania

Unihokej – brązowy medal mistrzostw polski szkół gimnazjalnych naszych uczniów

17 maja 2017
Powiększ zdjęcie XXIV%20Festiwal%20Unihokeja%20Dzieci%20i%20Młodzieży%20o%20„Puchar%20Bałtyku”

W dniach 12-14maja 2017r. w Elblągu odbył się XXIV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”. W skład festiwalu wchodzą: Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (szkoły podstawowe), Ogólnopolska Gimnazjada (gimnazja) oraz Ogólnopolska Licealiada (szkoły ponadgimnazjalne). Jest to największy turniej w Polsce przeznaczony dla szkół, w którym łącznie wystąpiły 83 zespoły. W kategorii gimnazjum wśród 16 zespołów znalazła się drużyna chłopców z gimnazjum w Subkowach.

Czytaj więcej o: Unihokej – brązowy medal mistrzostw polski szkół gimnazjalnych naszych uczniów