Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

KOCIEWIE DESIGN FESTIWAL 2020

17 stycznia 2020

KOCIEWIE DESIGN FESTIWAL 2020

9 lutego 2020 roku

w przeddzień Światowego Dnia Kociewia

jako pierwsze z cyklu wydarzeń

VI Kongresu Kociewskiego

S K Ó R C Z

Festiwal designerski jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska - zarówno twórców unikatowych, ręcznie zdobionych form jak i osób komercyjnie produkujących kociewskie gadżety. Dlatego festiwal pomyślany jest i jako konferencja popularno-naukowa, poruszająca tematy takie jak prawo autorskie, zabezpieczenie własności intelektualnej, wzornictwo przemysłowe jak i część wystawienniczo – handlowa i rozrywkowa.

Czytaj więcej o: KOCIEWIE DESIGN FESTIWAL 2020

Ogólnopolski Konkurs Grantowy

17 stycznia 2020

Przekazujemy informacją o Ogólnopolskim Konkursie Grantowym ogłoszonym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży do organizacji pozarządowych i instytucji działających na Państwa terenie.

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Rekordowa kwota zebrana w Gminie Subkowy

17 stycznia 2020
Powiększ zdjęcie

Już po raz 28 odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwesta na terenie Gminy Subkowy rozpoczęła się już po godz. 7:00, a prowadziło ją 24 wolontariuszy. Od godz. 15:00 w Domu Kultury prowadzone były licytacje, Sklepik Wielkoorkiestrowy, Kawiarenka Jednego Dnia oraz można było obejrzeć szereg występów artystycznych na scenie.

Czytaj więcej o: Rekordowa kwota zebrana w Gminie Subkowy

„POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

16 stycznia 2020

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”.

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Więcej w załączniku.

Czytaj więcej o: „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy: nowe źródło finansowania inicjatyw obywatelskich

13 stycznia 2020

Konferencją z udziałem przedstawicieli MSZ i Ambasady Norwegii, organizacji społecznych z Polski i krajów darczyńców został zainaugurowany 8 stycznia w Warszawie nowy program dotacyjny, którego celem jest wzmocnienie i rozwój społeczeństwa obywatelskiego i aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.

Czytaj więcej o: Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy: nowe źródło finansowania inicjatyw obywatelskich

ASOS 2020. Do końca stycznia można wnioskować o dotacje z programu ASOS 2020

13 stycznia 2020

Od 20 do 200 tys. zł. dotacji na wspieranie aktywności seniorów - to kwota jaką można zyskać w tegorocznej edycji Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS).  Oferty można składać do końca stycznia, o wsparcie mogą ubiegać się m.in. stowarzyszenia JST.

ASOS to program na lata 2014-2020, którego celem jest wspieranie szeroko pojętej aktywności społecznej seniorów. Finansowane mogą być z niego m.in. działania edukacyjne, integracja wewnątrz i międzypokoleniowa, usługi społeczne dla osób starszych.

więcej informacji http://samorzad.pap.pl

Czytaj więcej o: ASOS 2020. Do końca stycznia można wnioskować o dotacje z programu ASOS 2020

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

10 stycznia 2020

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Więcej

Czytaj więcej o: Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Uwaga strażacy ochotnicy!

8 stycznia 2020
Powiększ zdjęcie

Działacie na rzecz mieszkańców w swoich miejscowościach? Podejmujecie inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe, ekologiczne, integracyjne, dbacie o swoje wsie i miasta? Zgłoście waszą  OSP do Konkursu FLORIANY!

Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami.

Czytaj więcej o: Uwaga strażacy ochotnicy!

Ferie Zimowe 2020 z Domem Kultury w Subkowach

2 stycznia 2020
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Domu Kultury w Subkowach przygotowaną na czas ferii zimowych 2020.

Czytaj więcej o: Ferie Zimowe 2020 z Domem Kultury w Subkowach

Ferie z Gminną Biblioteką Publiczną w Subkowach

2 stycznia 2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach 

zaprasza dzieci z klas I-III

"FERIE W BIBLIOTECE"

 

Czytaj więcej o: Ferie z Gminną Biblioteką Publiczną w Subkowach