Rurociąg Pomorski - ruszyły prace w terenie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 marca 2020

W związku z budową II nitki Rurociągu Pomorskiego rozpoczęły się prace przygotowawcze w terenie.
Aktualnie trwają prace planistyczne polegające na zaprojektowaniu trasy przebiegu rurociągu z uwzględnieniem szeregu czynników, takich jak: istniejąca zabudowa i infrastruktura, obowiązujące miejscowe plany, kwestie środowiskowe oraz wiele innych.
Na przełomie marca i kwietnia br. geolodzy będą zwracali się z prośbą do właścicieli nieruchomości, przez które planowane jest poprowadzenie rurociągu, o umożliwienie wstępu na grunty w celu wykonania niezbędnych wstępnych badań geotechnicznych. Po uzyskaniu właściwych zgód w okolicach miejscowości Brzuśce będzie można zaobserwować ekspertów pracujących przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Podczas pierwszego etapu przeprowadzonych zostanie ok. 50 wierceń na odcinku 240 kilometrów planowanej trasy rurociągu.

Następnie w kolejnych miesiącach będą uzyskiwane zgody od właścicieli nieruchomości na wykonywane właściwych badań geotechnicznych dla celów projektu budowlanego. Drugi etap prac wiąże się z większą ilością badań terenowych. Na terenie gminy pojawią się również geodeci, którzy będą dokonywali niezbędnych czynności geodezyjnych, potrzebnych do opracowania map do celów projektowych.
Działania projektowe na zlecenie PERN S.A. prowadzi firma ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. Oddelegowani geolodzy w celu potwierdzenia prac posługują się stosownymi pełnomocnictwami, natomiast geodeci zgłoszeniem pracy geodezyjnej.
Bieżące informacje na temat podejmowanych działań można znaleźć na stronie internetowej dotyczącej tej inwestycji tj. www.rurociagpomorski.pl
Prosimy o życzliwe przyjęcie pracowników realizujących inwestycję.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-25
Data publikacji:2020-03-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Justyna
Liczba odwiedzin:355