Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Weź udział w projekcie Subkowska "Sąsiedzka Książka Kucharska"

14 sierpnia 2019
Przejdź do - Weź udział w projekcie Subkowska "Sąsiedzka Książka Kucharska"

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie "Subkowska Sąsiedzka Książka Kucharska".

Warsztaty lodziarskie

14 sierpnia 2019
Przejdź do - Warsztaty lodziarskie

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w  warsztatach lodziarskich.

Dzień Sąsiada

14 sierpnia 2019
Przejdź do - Dzień Sąsiada

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w  Dniu Sąsiada.

2. Walne Plachandry Kociewskie

8 sierpnia 2019

Zapraszamy na 2. Walne Plachandry Kociewskie - zlot Kociewiaków i sympatyków Kociewia, który odbędzie się 25 sierpnia br. w Arboretum w Wirtach. Szczegóły na plakacie oraz na www.walneplachandry.pl

Ostrzeżenia Meteorologiczne

7 sierpnia 2019

Ostrzeżenie dla województwa pomorskiego: silny deszcz z burzami od godz. 18:00 dnia 07.08.2019 do godz. 08:00 dnia 08.08.2019 prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami od 25 mm do 40 mm, miejscami 60 mm. Będą również występować burze z porywami wiatru do 80 km/h.

Kociewie odwiedziło Gdańsk

6 sierpnia 2019
Przejdź do - Kociewie odwiedziło Gdańsk

A odwiedziny były z… przytupem. 1 sierpnia, na Jarmarku św. Dominika po raz drugi obchodzono Święto Kociewia, ale to już piętnasty raz Region ma swój dzień na tej wielowiekowej imprezie. W tłumie ludzi widać było kolorowe stroje regionalne, a Plac Kobzdeja wypełniały pachnące potrawy, wiktuały i kulinaria, a także przyśpiewki oraz tańce, a nazwę Kociewie odmieniano na wszystkie sposoby.

Czytaj więcej o: Kociewie odwiedziło Gdańsk

Informacja o wynikach konsultacji

5 sierpnia 2019

 INFORMACJA

o wynikach konsultacji dla projektu uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji udzielonych z budżetu Gminy Subkowy dla niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych niepublicznych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego

 

            Wójt Gminy Subkowy informuje, że poddał konsultacjom społecznym projekt uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji udzielonych z budżetu Gminy Subkowy dla niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych niepublicznych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego.

            Formularz uwag do projektu można było pobrać ze strony www.subkowy.pl, www.bip.subkowy.pl oraz w Urzędzie Gminy w Subkowach. W terminie konsultacji, do dnia 1 sierpnia 2019 r., nie wpłynęły uwagi do projektu.

 

Subkowy, dnia 05 sierpnia 2019 r.

Wójt

Mirosław Murzydło

Konkurs „Gdyby Cię nie było…”

26 lipca 2019

Szanowni Państwo!

Chciałbym serdecznie zaprosić mieszkańców Państwa wspólnoty samorządowej do wzięcia udziału w konkursie „Gdyby Cię nie było…”, który to realizuję we współpracy ze znanym influencerem Danielem Rusinem (Reżyser Życia). 

Celem konkursu jest pobudzanie lokalnego patriotyzmu oraz kształtowanie wzorca autorytetu.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego filmu przedstawiającego wybraną przez uczestnika postać, która jego zdaniem zasługuje na miano lokalnego bohatera.

Czytaj więcej o: Konkurs „Gdyby Cię nie było…”

Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy znów połączył dwa Regiony.

24 lipca 2019
Przejdź do - Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy znów połączył dwa Regiony.

Tradycyjnie, w trzeci weekend lipca odbyła się impreza rowerowa, która po raz kolejny połączyła Kociewie z Powiślem. Wszystko to za sprawą mostu, który od ponad sześciu lat ułatwia przeprawę przez Wisłę w tym terenie. Impreza rowerowa to inicjatywa Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE wspierana organizacyjnie i finansowo przez Miasto Kwidzyn, Gminę Gniew oraz Powiat Tczewski.

- Nasze rajdy rowerowe co roku cieszą się dużym zainteresowaniem cyklistów. –mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE – Trafiają do nas nie tylko Kociewiacy ze Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Gniewu, Pelplina, Zblewa czy Starej Kiszewy, ale również osoby z Elbląga, Malborka, Kwidzyna, Gdańska, a nawet grupa znajomych z Wielkopolski.

Czytaj więcej o: Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy znów połączył dwa Regiony.

Akcyza

19 lipca 2019

Przypominamy rolnikom, że w dniach od 01.08.2019 r. do 01.09.2019 r. przyjmowana jest II tura wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 2019 r. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01.02.2019 r. do 31.07. 2019 r. zawierające kod paliwa, ze względu na zróżnicowane nazewnictwo OLEJU NAPĘDOWEGO (kody paliwa od których przysługuje zwrot podatku akcyzowego CN 2710 19 43 do 2710 19 48, CN 2710 20 11 do 2710 20 19 oraz CN 3826 00.

Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Gminy w pokoju nr 6 (parter).

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-16
Data publikacji:2015-12-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:213711