Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Szkoła w Subkowach

Krajobraz

Wiosna - Gmina Subkowy, bocian,

Wiosna - Gmina Subkowy, bocian

Wiosna - Gmina Subkowy

Witaj.
Strona Urzędu Gminy w Subkowach

Artykuły

  • Mycie pojemników na odpady

    Informujemy, iż od 9 lipca Firma Clean - Bud zaplanowała mycie pojemników w gminie Subkowy. Poniżej harmonogram mycia:

     9.07 –  BIO (Wielgłowy, Waćmierz, Bukowiec, Brzuśce, Radostowo, Starzęcin)

    10.07 – BIO (Narkowy, Gorzędziej, Mała Słońca, Mały Garc, Rybaki, Wielka Słońca)

    16 i 30.07 BIO Subkowy

     

    13 i 27.07 – zmieszane Subkowy

    14.07 – zmieszane (Wielgłowy, Waćmierz, Bukowiec, Brzuśce, Radostowo, Starzęcin)

    15.07 – zmieszane (Narkowy, Gorzędziej, Mała Słońca, Mały Garc, Rybaki, Wielka Słońca)

     

    Czytaj Więcej o: Mycie pojemników na odpady
  • Kampania społeczna Fundacji ZWIERZ „Mały gest, wielka moc – wystaw miskę!”

    Latem, gdy upał nie odpuszcza, zwierzęta szczególnie potrzebują wody. Dlatego w naszej nowej kampanii przypominamy o prostej, ale niezwykle ważnej rzeczy — wystawieniu miski z wodą.

    Dlaczego to ważne?

    Bo woda ratuje życie.

    To nie jest slogan, to fakt. Odwodnienie, przegrzanie organizmu, brak schronienia, poparzenia spowodowane łańcuchem – to codzienność dla tysięcy zwierząt w upalne dni.

    Jak pomóc zwierzętom latem? To proste:

    Wystaw miskę z wodą

    Postaw miskę w miejscu, gdzie zwierzęta łatwo ją znajdą – przy domu, sklepie, firmie czy w parku. Miska powinna stać w cieniu, na stabilnym podłożu i z dala od bezpośredniego słońca. Wodę wymieniaj regularnie – musi być świeża, czysta i chłodna.

    Czytaj Więcej o: Kampania społeczna Fundacji ZWIERZ „Mały gest, wielka moc – wystaw miskę!”
  • Nadchodzi upał. Dowiedz się, jak się zachować

    Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu.

    Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.

    Upał wpływa również na układ nerwowy człowieka. Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy – musisz o tym pamiętać, np. prowadząc samochód.

    Czytaj Więcej o: Nadchodzi upał. Dowiedz się, jak się zachować
  • Kontrola dokumentów

    KONTROLA DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH WYWÓZ NIECZYSTOŚCI CIEKŁYCH

    Pracownicy Urzędu Gminy w Subkowach będą przeprowadzać kontrole gospodarki ściekowej na nieruchomościach niepodłączonych do kanalizacji. Czynności kontrolne prowadzone będą w siedzibie Urzędu Gminy w Subkowach bądź na terenie nieruchomości.

    Prosimy Państwa o współpracę i udostępnienie do wglądu niezbędnych dokumentów, tj. w szczególności:

    • zawartej umowy z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub przydomowych oczyszczalni ścieków:
    • pojemność zbiornika:
    • średnie miesięczne zużycie wody:
    • dowodów potwierdzających uiszczanie opłat za tę usługę (rachunki, faktury, potwierdzenia) - należy pamiętać, że posiadane rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu ścieków.
    Czytaj Więcej o: Kontrola dokumentów
  • Nasza Gmina podejmuje wyzwanie AmberOne Autostrady A1 Zdobądź Szacun!

    Nasza Gmina podejmuje wyzwanie „Zdobądź Szacun”!
    Czas na emocje, rywalizację i… bezpieczniejsze drogi.

    Czy da się połączyć dobrą zabawę, rywalizację i bezpieczeństwo w ruchu drogowym? Tak! Dołączamy do programu autostradowego „Zdobądź Szacun na czas”, realizowanego przez AmberOne Autostradę A1 w ramach kampanii społecznej „SzanujMY Się”.

    To niezłe wyzwanie – bo tu chodzi nie tylko o szacunek na drodze, ale i o zdobywanie #szacunów, czyli punktów przyznawanych za wiedzę, refleks i dobre nawyki za kierownicą.

    Czytaj Więcej o: Nasza Gmina podejmuje wyzwanie AmberOne Autostrady A1 Zdobądź Szacun!

Banery/Logo