Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Honorowy Obywatel Gminy

Honorowy Obywatel Gminy - lista osób uhonorowanych

1. Danuta Wawrzynkiewicz

Data nadania tutyłu – 17.12.1998 r.

Dyrektorka Departamentu Finansów Samorządu Terytorialnego Ministerstwa Finansów. Przyjaźnie i życzliwie ustosunkowana do gminy Subkowy. Poprzez swoje działania w dużym stopniu przyczyniła się do uzyskania środków finansowych umożliwiających realizację inwestycji szkolnych, w tym wybudowanie Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach.

   

2. Krzysztof Leszczyński

 

Data nadania tytułu: 13 grudnia 2007 r.

 

Pan Krzysztof Leszczyński pracuje na naszym terenie jako lekarz medycyny od 1978 r. Od początku swej pracy dał sie poznać jako wspaniały lekarz i dobry człowiek, dlatego właśnie wszyscy o nim w Gminie mówią " nasz doktor". Leczy on, jak mówią wszyscy jego pacjenci, nie tylko ciało ale i duszę.

Po zmianie ustroju przejął miejscowy Ośrodek Zdrowia i utworzył Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "HIPOKRATES".

 

 

3. Zdzisław Makowski

 

Data nadania tytułu: 26 czerwca 2008 r.

 

Pan Zdzisław Makowski od młodzieńczych lat związany z naszą gminą nie tylko przez pracę zawodową (pełnił funkcję Wójta Gminy przez trzy kadencje), ale także jako wieloletni działacz harcerstwa - pełnił funkcję drużynowego, szczepowego i Komendanta Hufca ZHP Subkowy. Pełnił również funkcję Prezesa Oddziału Gminnego OSP w Subkowach nieprzerwanie od 1982 r. przyczyniając się do rozkwitu tej jednostki. Poświęca swój czas również w działalności Fundacji "Uśmiech Dziecka" oraz w pełnieniu funkcji Prezesa Parafialnego Oddziału Stowarzyszenia Rodzin im. ks. Adolfa Kolpinga w Subkowach.

 

 4. Ksiądz kanonik Feliks Kamecki

Data nadania tytułu: 23 maja 2013 r.

Ksiądz kanonik Feliks Kamecki urodzony w 1946 r. Od 25 lat proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Subkowach. Członek Fundacji „Uśmiech Dziecka” w Subkowach. Organizator i inicjator pracy z młodzieżą przez organizację obozów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży z rodzin najbiedniejszych. Bardzo duże zasługi wniósł w ratowanie zabytku jakim jest miejscowy kościół. Przyczynia się do propagowania historii gminy poprzez stworzenie 12 lat temu i redagowanie do chwili obecnej parafialnego miesięcznika „Emaus”, będąc jego redaktorem naczelnym. Od 15 lat organizuje Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Banery/Logo