Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Szkoła w Subkowach

Krajobraz

Wiosna - Gmina Subkowy, bocian,

Wiosna - Gmina Subkowy, bocian

Wiosna - Gmina Subkowy

Położenie

Gmina leży we wschodniej części województwa pomorskiego, w powiecie tczewskim na tzw. Kociewiu Wschodnim w sąsiedztwie Żuław Wiślanych.  Obejmuje ona obszar o powierzchni 7780 ha i zamieszkuje ją 5535 osób.

Gmina Subkowy położona jest przy ważnych szlakach komunikacji samochodowej i kolejowej. To specyficzne położenie komunikacyjne przy drodze krajowej nr 91 z Czech do Szwecji i trasie Berlin ? Królewiec oraz magistrali kolejowej Śląsk ? Porty, usytuowanie gminy w sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz bliskość węzła autostrady A-1 w Swarożynie czyni z Gminy Subkowy bardzo dobry punkt do lokalizacji inwestycji, nie tylko w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego, ale także usług i przemysłu. Z Gminy Subkowy wszędzie blisko: 40 km do Trójmiasta, 10 km do Tczewa, 25 km do Starogardu Gdańskiego i 20 km do Malborka. 

Największy udział w powierzchni gminy ma Pojezierze Starogardzkie. Dolina Kwidzyńska obejmuje swoim zasięgiem południowo ? wschodnie krańce gminy, natomiast północno ? wschodnie zajmują Żuławy Wiślane.

W skład gminy wchodzi 11 sołectw: Subkowy, Gorzędziej, Radostowo, Mała Słońca, Wielka Słońca, Mały Garc, Rybaki, Wielgłowy, Brzuśce, Waćmierz i Narkowy.

Większość dróg przebiegających przez Gminę to drogi publiczne, w tym autostrada A1, droga krajowa nr 91, droga wojewódzka nr 230 Wielgłowy ? Pelplin, osiem dróg powiatowych o łącznej długości 39,1 km i 49 dróg gminnych o łącznej długości ok. 67,5 km.

Przez Subkowy przebiega magistralna  linia kolejowa obsługująca zarówno ruch towarowy, jak i osobowy.

Banery/Logo