Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Ferie z ekonomią w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Subkowach - podsumowanie

W naszej subkowskiej szkole od 16 do 20 stycznia odbywały się ,,Ferie z Ekonomią".  Zajęcia projektowe były organizowane przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W sumie uczestniczyło w nich osiemnaścioro uczniów klas od VI do VIII. Każdego dnia odbywały się ciekawe zajęcia w formie gier i zabaw edukacyjnych dotyczących ekonomii, bankowości oraz roli banku centralnego. Ponadto uczniowie odbyli dwie wycieczki - do Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Gdańsku i lokalnego przedsiębiorstwa - Agencji Artystycznej Kerin.

 Podczas zajęć odbywał się konkurs indywidualny, podczas którego młodzież zdobywała punkty za aktywność. Gratulacje dla wszystkich za zaangażowanie, a w szczególności dla zwycięzców - Julii Pęskiej z kl. VIII b, Zofii Kosowskiej z kl. VI a i Łukasza Habasa z kl. VII a. W nagrodę otrzymali gry o tematyce ekonomicznej. Chętni uczniowie będą jeszcze brali udział w dwóch dodatkowych konkursach. Pierwszy to konkurs filmowy promujący zajęcia, drugi to konkurs z wiedzy ekonomicznej. Życzymy powodzenia!

W tym miejscu pora na podziękowania. Wielkie uznanie należy się Fundacji EFRWP za pomysł ciekawych zajęć - może ekonomia stanie się kiedyś w końcu stałym i wyraźnym elementem podstawy programowej. Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkół w Subkowach za udostępnienie infrastruktury szkolnej i zapewnienie materiałów biurowych na zajęcia. Dodatkowo dziękujemy Wójtowi Gminy Subkowy Mirosławowi Murzydło za zapewnienie uczniom dojeżdżającym dowozów na zajęcia. Bardzo jesteśmy wdzięczni za ciekawe zajęcia w oddziale NBP w Gdańsku pani Joannie Świerczyńskiej oraz prezesowi oddziału Wiktorowi Kamińskiemu za zaangażowanie podczas spotkania z uczniami. Słowa podziękowania należą się także panu Robertowi Nowakowskiemu za niepowtarzalny klimat podczas wizyty w Grodzie Kerin, gdzie młodzież mogła się dowiedzieć o łączeniu pasji i planów na przyszłość z działalnością biznesową.

Opiekun szkolnej grupy projektowej

Dominik Szupryczyński

Banery/Logo