Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Podsumowanie Działaj Lokalnie 2022

14 marca w "Klubie Senior +" w Rzeżęcinie (gmina Morzeszczyn) odbyło się Podsumowanie Działaj Lokalnie 2022 - programu wspierającego aktywność obywatelską, którego lokalnym operatorem jest Fundacja Pokolenia. Tego dnia aktywiści i aktywistki oraz włodarze gmin powiatu tczewskiego spotkali się by wspólnie przyjrzeć się projektom zrealizowanym w poprzednim roku oraz symbolicznie pożegnać zimę.

Wśród zeszłorocznie dofinansowanych działań wyróżniono 2 inicjatywy kulturalne, które wzbogaciły lokalne środowisko dzięki zorganizowaniu teatru objazdowego dla najmłodszych (grupa "Pogromcy Sceny" z Tczewa) a także słuchowiska, spotkania autorskiego dla dzieci (grupa "Kobiety Kultury" z Subków).

W ramach kulturalnych spotkań stworzono również "wędrującą książkę" i zielniki. Dzięki dofinansowaniu z Działaj Lokalnie w naszym powiecie zainstalowano kapsułę czasu (miejscowość: Dąbrówka Tczewska), odnowiono wiele terenów rekreacyjno-integracyjnych, powstał bezpieczny plac zabaw, zainicjowano ekologiczne ogródki, warsztaty rękodzielnicze i artystyczne. Biblioteka w Morzeszczynie zamieniła się na chwilę w dziecięcą pracownię reprodukcji największych malarzy! Mieszkańcy wsi Lignowy Szlacheckie zaprojektowali nawet herb swojej miejscowości! Uczestnicy spotkań relaksacyjnych (gmina Tczew) mogli zregenerować nerwy, nadwyrężone przez pandemię, przy akompaniamencie tybetańskich mis a uczniowie tczewskich szkół poznać programowanie poprzez zabawę z LEGO. Seniorzy z Gniewu zaprezentowali moc energii i kreatywności podczas "Gniewskich Piernikaliów" i warsztatów śpiewu, tańca czy scrapbookingu. Realizatorzy nie zapomnieli również o trosce o zdrowie fizyczne, o czym świadczą rozgrywki piłkarskie w Wielkich Walichnowach i Gąsiorkach. Mieszkańcy i mieszkanki powiatu tczewskiego spotykali się na festynach, piknikach, uczyli się rękodzieła, podejmowali wyzwania, szlifowali talenty, ale przede wszystkim integrowali się i wzmacniali więzi sąsiedzkie oraz zmieniali otoczenia - a to wszystko za sprawą ogólnopolskiego programu Działaj Lokalnie!

Wraz z wiosennymi porządkami powoli nadchodzi kolejna edycja Działaj Lokalnie, do udziału której już teraz zapraszają animatorzy Fundacji Pokolenia - Gosia Peplińska i Łukasz Rościszewski.

Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Pokolenia, przy wsparciu finansowym Gminy Morzeszczyn, Gminy Pelplin, Gminy Gniew, Gminy Tczew, Gminy Subkowy, Miasta Tczew oraz Banku Spółdzielczego w Tczewie.

Zdjęcia wykonane przez Panią Małgorzatę Justę

Banery/Logo