Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Noc Bibliotek 2020

Twórczo i klimatyczne, w przenośni i dosłownie.
Ślicznie dziękujemy wszystkim obecnym za spotkanie oraz czynny udział w akcji .
Działo się :-)
Rozpoczęliśmy klimatycznie pogadanką o ekologii.
Dzięki p. Agnieszce Karaś wiemy, jak możemy pomóc naszej planecie . Uświadomiła nam jaka spoczywa na nas odpowiedzialność . To od nas zależy nasze być albo nie być i wszyscy odpowiadamy za kondycję Ziemi.
Projekcja filmu : "Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019 w reż. Edmundsa Jansona, która powstała na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce). To obraz nagrodzony przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę.
 
Sprawdziliśmy swoją wiedzę o ekologii rozwiązując quiz. Najlepsi zostali nagrodzeni. Gratulacje.
 
Lektura, która towarzyszyła nam podczas akcji" Klimat na czytanie" to: "Klimatyczni"-Olgi Ślepowrońskiej.
 
Oczywiście nie mogło się obyć bez warsztatów recyklingowych. Zwykłe, niepotrzebne T-shirty zamieniły się w torby na książki.
 
Podczas spotkania nagrodziliśmy uczestnika konkursu plastycznego 75 lat urodziny Pippi. Kacper Pożdał powalczy o nagrody w ogólnopolskim konkursie familijnym. Gratulujemy!!!

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-10-12 10:50:24przez:
Opublikowano:2020-10-12 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: Gmina Subkowy - portal informacyjny subkowy.pl
Odwiedziny:177

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo