Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2023”

Ruszyły zapisy zagród i wsi do kolejnej edycji konkursu Piękna Wieś Pomorska.  Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2023” ma na celu ukazanie zarówno piękna wiejskiego krajobrazu, jak i wspólne działanie społeczności wiejskiej, identyfikację i promocję najlepszych wzorców działania zorganizowanych lokalnych społeczności, jak i indywidualnych mieszkańców obszarów wiejskich prowadzących działalność rolniczą, w celu uzyskania wspólnej korzyści, jaką jest przyjazna dla mieszkańca, zadbana wieś i zagroda, stanowiąca wizytówkę regionu.

Rolą konkursu jest wyłanianie i promowanie najlepszych wzorców działania, których autorami są poszczególne sołectwa i właściciele czynnych gospodarstw rolnych z województwa pomorskiego. Ponadto Konkurs służy poprawie estetyki i stanu środowiska pomorskich wsi i zagród, których mieszkańcy wykazują się gospodarnością oraz działaniami na rzecz ochrony i pielęgnacji dziedzictwa kulturowego kształtowania krajobrazu naturalnego.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki. Zgłoszenia do etapu gminnego trwają do 30 maja 2023 r. Etap wojewódzki trwa do 14 lipca 2023 r. Do etapu wojewódzkiego można zgłosić tylko jedną wieś lub zagrodę z danego powiatu. Szczegółowe informacje w regulaminie.

Banery/Logo