Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Nabór wniosków

Fundacja Pokolenia już po raz 20-ty ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu "Działaj Lokalnie"! O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z gmin powiatu tczewskiego oraz – uwaga, po raz pierwszy - mieszkańcy i organizacje pozarządowe z gminy Pszczółki! Maksymalna kwota dotacji to 6 000 zł.

W ubiegłym roku dofinansowaliśmy 16 inicjatyw na łączną kwotę blisko 71 000 złotych, a pośród pomysłów znalazły się: „Zawekowani - tradycja zamknięta w słoiku”- zainicjowane przez pasjonatów tworzenia przetworów z Wielkiego Garca. Warsztaty wekowania przeprowadzone w świetlicy wiejskiej poskutkowały dobrą zabawą, smacznymi przetworami na zimę oraz wydaniem „Przepiśnika Wielko Garcowskiego”, do którego trafiły przepisy kulinarne uczestników warsztatów. W Dąbrówce Tczewskiej wspólnym wysiłkiem powstał mural przy głównej drodze, który nie tylko komponuje się w lokalny krajobraz, ale także przypomina o historii wsi. Środki trafiły również do Ochotniczych Straży Pożarnych w Gniewie i Morzeszczynie. Strażacy-ochotnicy przeprowadzali zajęcia udzielania pierwszej pomocy w szkołach, a za środki z dotacji zakupili fantomy do prowadzenia szkoleń.

W ramach tegorocznego Konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na 3-6 miesięczne projekty, które:

- zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego;
- wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności;
- mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji;
- przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności;
- będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego - samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych;
- będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne - naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

Wnioski o dofinansowanie można składać drogą elektroniczną do 15 maja 2024 za pośrednictwem strony: generatorspoleczny.pl. Regulamin konkursu znajduje się na: fundacjapokolenia.pl.

– Katalog projektów w ramach DL jest bardzo szeroki. Zatem do dzieła! Liczymy na Waszą pomysłowość. – zachęca Animatora Programu, Gosia Peplińska z Fundacji Pokolenia.

Żeby przybliżyć zainteresowanym idee oraz merytoryczne i techniczne kwestie składania wniosków zapraszamy na spotkania informacyjno-szkoleniowe w każdej z gmin:

22.04 (pon.) 16:00 MORZESZCZYN - Remiza OSP

23.04 (wt.) 16:00 SUBKOWY - Gminna Biblioteka Publiczna

24.04 (śr.) 10:00 TCZEW - Fundacja Pokolenia i 16:00 PELPLIN - Miejski Ośrodek Kultury (mała salka)

25.04 (czw.) 15:30 GNIEW - Sala Kameralna Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej

29.04 (pon.) 16:00 PSZCZÓŁKI - Biblioteka Publiczna Gminna Muzeum Miodu

30.04 (wt.) 16:00 SZPĘGAWA - Świetlica Wiejska

08.05 (śr.) 16:00 TCZEW - Fundacja Pokolenia

Polecamy możliwość konsultacji indywidualnych. Bardzo lubimy podpowiadać przy planowaniu projektów i wypełnianiu wniosków, a bardzo nie lubimy ich odrzucać np. z powodów jakichś błahych uchybień formalnych, więc tym bardziej zapraszamy do kontaktu! J

W przypadku pytań dzwońcie: 58 352 45 46 lub piszcie: dzialajlokalnie@fundacjapokolenia.pl.  

Zachęcamy także do odwiedzania strony dzialajlokalnie.pl i fundacjapokolenia.pl oraz Facebooka facebook.com/fundacja.pokolenia, gdzie przekazujemy bieżące informacje.

Zachęcamy do składania wniosków. W razie pytań oczywiście służymy pomocą!

 

Jesteśmy w Wami już od 20 lat!

Ośrodek Działaj Lokalnie w Tczewie – Fundacja Pokolenia

biuro: ul. Obrońców Westerplatte 6, 83-110 Tczew

 

Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, przy wsparciu finansowym Gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin, Tczew i Miasta Tczewa oraz Banku Spółdzielczego w Tczewie.

Banery/Logo