Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Artykuły

 • Już jutro kończy się czas na Spis Powszechny - dyżur w budynku Urzędu Gminy do godziny 17:30!!! wyróżnione

  Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie się spisać poprzez formularz internetowy https://spis.gov.pl/ lub telefoniczne na infolinii spisowej 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora), zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie lub bezpośrednio w miejscu zamieszkania. Infolinia spisowa działa do 30 września br. w godz. od 8:00 do 20:00 i jest obsługiwana przez pracowników statystyki publicznej. Dodatkowo uruchamiamy dyżur w budynku Urzędu Gminy do godziny 17:30 - pokój nr 1. Oczywiście przypominamy, że cały czas można spisać się w godzinach pracy naszego urzędu.

  Rachmistrzowie telefoniczni będą dzwonić z numerów: 22 828 88 88 i 22 279 99 99.

  Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 lub w specjalnej aplikacji on-line: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/.

  Oprócz samospisu przez Internet i na infolinii spisowej senior może się spisać w następujący sposób:

  • w punkcie spisowym, sprawdź listę punktów w swoim województwie: https://spis.gov.pl/punkty_spisowe/,
  • w mobilnym punkcie spisowym, informacje o jego działaniu można znaleźć na stronach internetowych lokalnych mediów, wojewódzkich urzędów statystycznych i urzędów gmin,
  • w urzędzie gminy na specjalnie utworzonym stanowisku komputerowym, w razie konieczności można poprosić o pomoc upoważnionego pracownika urzędu gminy.
  Czytaj Więcej o: Już jutro kończy się czas na Spis Powszechny - dyżur w budynku Urzędu Gminy do godziny 17:30!!!
 • Jeszcze się nie spisałeś? W sobotę, 25 września wybrane punkty spisowe oraz infolinia będą działać aż do godz. 24.00!

  Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Wiele osób, które jeszcze nie wzięły w nim udziału, tłumaczy się brakiem czasu. Z myślą o nich, 16 Urzędów Statystycznych (w miastach wojewódzkich) oraz wybrane punkty spisowe na terenie całego kraju, w najbliższą sobotę – 25 września, wydłużają godziny pracy aż do godziny 24.00. Lista otwartych placówek dostępna jest na: https://spis.gov.pl/noc_spisowa/. Nocne spisywanie jest również możliwe za pośrednictwem infolinii spisowej: 22 279 99 99, która w najbliższą sobotę będzie czynna do północy.

  Udział w Spisie powszechnym to obowiązek ustawowy dla wszystkich osób zamieszkujących terytorium Polski, w tym cudzoziemców. Wszyscy, którzy się nie spiszą, narażają się na karę grzywny w wysokości do 5 tys. zł, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej. Wypełnienie formularza spisowego zajmuje tylko kilka minut. Nie warto czekać do ostatniej chwili, w ostatnich dniach spisu pomimo wydłużonych godzin pracy infolinii (do 30 września br. infolinia pracuje codziennie do godz. 20.00) oraz zwiększonego zaangażowania rachmistrzów należy spodziewać się wydłużonego czasu oczekiwania na połączenie z rachmistrzem i nastawić na długie czekanie w kolejce w punkcie spisowym.

  Czytaj Więcej o: Jeszcze się nie spisałeś? W sobotę, 25 września wybrane punkty spisowe oraz infolinia będą działać aż do godz. 24.00!
 • Główne nagrody w Loterii Spisowej rozdane wyróżnione

  Za nami uroczyste wręczenie nagród głównych w Loterii Spisowej. W zorganizowanej 6 września br. gali udział wziął udział Prezes Głównego Urzędu Statystycznego oraz przedstawiciele Centralnego Biura Spisowego, organizatora loterii – Unique One i zwycięzcy nagród głównych w loterii.

  Wydarzenie rozpoczęło krótkie wystąpienie Prezesa GUS, Dominika Rozkruta, który pogratulował  zwycięzcom i podkreślił, jak ważny jest udział w Narodowym Spisie Powszechnym oraz zachęcił osoby, które jeszcze się nie spisały do spełnienia obowiązku spisowego. Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie samochodów Toyota Yaris nowym właścicielom. Po oficjalnej części, nasi zwycięzcy musieli jeszcze dokonać kilku formalności, aby móc wrócić do domu nowymi autami!

  Dziękujemy wszystkim gościom, którzy brali udział w uroczystości przekazania nagród głównych w Loterii Spisowej i swoją obecnością uświetnili to wydarzenie.

  Pamiętajmy, że w spisie powszechnym, to nie nagrody są najważniejsze, ale nasza wspólna mobilizacja! Tych wszystkich, którzy jeszcze się nie spisali zachęcamy aby zrobić to jak najszybciej na stronie spis.gov.pl

  Czytaj Więcej o: Główne nagrody w Loterii Spisowej rozdane
 • Spisz się podczas dożynek gminnych w Subkowach - 29 sierpnia 2021!

  Masz wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego:

  • Najszybciej i najwygodniej zrobisz to przez Internet. Wypełnij formularz online na https://spis.gov.pl/, to zajmie tylko kilka minut.
  • zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,
  • odwiedź najbliższy urząd gminy i spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym w tym celu stanowisku.

  W niedzielę 29 sierpnia 2021 podczas dożynek gminnych będzie możliwość spisania się - mamy punkt spisowy i będziemy na Ciebie czekać przy wejściu do byłego gimnazjum.

  Czytaj Więcej o: Spisz się podczas dożynek gminnych w Subkowach - 29 sierpnia 2021!

Banery/Logo