Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Realizacja projektu ?Gmina Subkowy otwarta na osoby niesamodzielne?

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Subkowach w grudniu 2020 roku przystąpił do realizacji projektu ? Gmina Subkowy otwarta na osoby niesamodzielne? w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 ? 2020, Oś Priorytetowa : 6. Integracja, Działanie: 6.2. Usługi społeczne, Poddziałanie: 6.2.2. Rozwój usług społecznych. Beneficjentem Projektu jest Gmina Subkowy.

Całkowita wartość wydatków kwalifikowalnych w Projekcie wynosi 1.338.006 zł.

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z fundacją Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Niesamodzielnych.

Celem Projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu tj. seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

Wskaźniki demograficzne są nieubłagane, problem starzenia się społeczeństwa nie omija również gminy Subkowy. Pracownicy socjalni pracujący w terenie dostrzegają coraz większe zapotrzebowanie wśród ? ludzi młodych inaczej? na usługi, które pozwolą im pomimo piętrzących się problemów zdrowotnych nadal pozostać w swoim dobrze znanym środowisku zamiast przeprowadzenia się  do Domu Pomocy Społecznej.

W ramach Projektu realizowane będą usługi opiekuńcze oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze ( rehabilitacyjne, wsparcie psychologiczne) świadczone w miejscu zamieszkania, będą  również usługi asystenta osoby niepełnosprawnej, który pomoże załatwić wiele codziennych spraw. Zostanie też uruchomiona wypożyczalnia sprzętów wspomagających samodzielność ( wózki inwalidzkie, balkoniki, kule, materace przeciwodleżynowe).

W trzech miejscowościach naszej gminy ( w Wielkiej Słońcy, Brzuścach i Subkowach) będą odbywały się spotkania w ramach Klubu Seniora. Planujemy ciekawe spotkania z lekarzami, dietetykami, wyjścia do kina, teatru, na basen. W okresie letnim ? imprezy plenerowe. Zapraszamy naszych seniorów oraz osoby niepełnosprawne do zainteresowania się ofertą, która będzie dostępna od lutego przyszłego roku. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się już dziś do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Subkowach.

Karina Janusz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Subkowach

Banery/Logo