Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Warsztaty konsultacyjne w ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS

Warsztaty #MobilnaMetropolia są organizowane dla mieszkańców. To oni zdecydują, jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, rozbudowę transportu zbiorowego, a może zadbać bardziej o ochronę środowiska i zieleń. Dzięki zebranym informacjom biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje Plan Zrównoważonej Mobilności (SUMP) - który wskaże kierunki planowania transportu poprawiającego bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców metropolii.

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza na warsztaty #MobilnaMetropolia. W maju i czerwcu we wszystkich powiatach OMGGS odbywają się warsztaty z mieszkańcami dot. transportu i mobilności. Za nami warsztaty w powiatach puckim, wejherowskim, lęborskim, kartuskim,  gdańskim i nowodworskim. W przyszłym tygodniu 15 czerwca (wtorek) spotykamy się z mieszkańcami powiatu tczewskiego.


- Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS. - Frekwencja podczas warsztatów dla mieszkańców powiatu puckiego i wejherowskiego oraz zaangażowanie uczestników w dyskusję na temat transportu potwierdziły, że to  słuszne założenie. Bardzo nas to cieszy! Zapraszamy na kolejne warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie pomysłów dotyczących transportu w swoim powiecie. Razem zmieniamy okolicę i metropolię!

Relacja z warsztatów w powiecie puckim >> TUTAJ

Relacja z warsztatów w powiecie wejherowskim >> TUTAJ

Relacja z warsztatów w powiecie lęborskim >> TUTAJ

Relacja z warsztatów w powiecie kartuskim >> TUTAJ

Relacja z warsztatów w powiecie gdańskim >> TUTAJ

Rejestracja na kolejne warsztaty

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w link dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.


Terminy warsztatów:

  • 15 czerwca - powiat tczewski - link
  • 17 czerwca - Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) - link

 

Plan Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP)


Od 2019 r., dzięki współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki  Regionalnej, Komisją Europejską, Inicjatywą  Jaspers oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych, OMGGS pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP). Metropolitalny dokument  będzie zawierał działania dotyczące polityki transportowej,  ruchu pieszego i rowerowego, transportu zbiorowego  i zarządzania mobilnością. Określi potrzeby transportowe i komunikacyjne mieszkańców i wskaże kierunki poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców metropolii.

Nad dokumentem pracuje zespół ekspertów, złożony z przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego, Urzędu Miasta w Gdyni, OMGGS oraz ekspertów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i transportu. Jego ukończenie planowane jest najpóźniej w pierwszym kwartale 2022 roku.

>>> Więcej informacji o SUMP

Pliki do pobrania

Banery/Logo