Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Szkoła w Subkowach

Krajobraz

Wiosna - Gmina Subkowy, bocian,

Wiosna - Gmina Subkowy, bocian

Wiosna - Gmina Subkowy

Święto Niepodległości w Gminie Subkowy

Po raz 105 świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości i rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem księdza Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja. Następnie przedstawiciele samorządu, duchowieństwa oraz delegacje złożyli wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych w czasie II wojny światowej.

Przy patriotycznych utworach granych przez Kociewską Orkiestrę Dętą TORPEDA ruszył Marsz Niepodległości, który zmierzał do Domu Kultury w Subkowach, gdzie zaplanowano dalszą część uroczystości ? Akademię Święta Niepodległości. Na salę widowiskową wprowadzono poczty sztandarowe, po czym odśpiewano hymn państwowy.

Wręczono i uhonorowano osoby obchodzące jubileusz pożycia małżeńskiego:

  • 50-lecie pożycia ? Złote Gody

Urszula i Kazimierz Makowscy

Zofia i Jerzy Borowiccy

Renata i Tadeusz Szwarc

Anna i Leon Mokwa

Agnieszka i Czesław Musiał

Teresa i Andrzej Musiał

Janina i Roman Leszczyńscy

 

  • 55-lecie pożycia ? Szmaragdowe Gody

Halina i Bronisław Maciąg

Jadwiga i Edward Mądrala

Danuta i Henryk Mszanowscy

Jadwiga i Ryszard Sarnowscy

Łucja i Henryk Serkowscy

 

  • 60-lecia pożycia ? Diamentowe Gody

Urszula i Michał Kasprzak

 

Medalami Primus Inter Pares dla najlepszych absolwentów Szkoły Podstawowej w Subkowach odznaczono Natalię Zielińską i Aleksandra Szczepańskiego.

Ważnym elementem tegorocznego świętowania było podpisanie umowy partnerskiej z Gminą Werba z Ukrainy, której delegacja gościła w naszej gminie. Wśród obecnych na wydarzeniu gości byli też przedstawiciele Gminy Steimbke ? nasi partnerzy z Niemiec.

Zakończeniem części odbywającej się w Domu Kultury był żywiołowy spektakl patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Subkowach.

Zwieńczeniem Narodowego Święta Niepodległości było otwarcie nowego budynku Szkoły Podstawowej w Subkowach. Dokonano uroczystego aktu przecięcia wstęgi, a wójt Gminy Subkowy Mirosław Murzydło, przekazał symboliczny klucz do nowego budynku dyrektorom szkoły. Po przemowach i słowach uznania kierowanych od zaproszonych gości dotyczących funkcjonalności oraz nowej przestrzeni szkolnej nastąpiła krótka część artystyczna. Zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej w pełnym energii występie tanecznym oraz swoje umiejętności muzyczne zaprezentowała orkiestra z Gminy Werba.

Banery/Logo